Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Wychowawca jest ławnikiem w sądzie gdzie pobiera wynagrodzenie. Pytanie: Czy wychowawca powinien wykazać to wynagrodzenie jako dochód jeśli ubiega się o wypłatę świadczenia z ZFŚS ?
Na podstawie art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 04.03.1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z Funduszu oraz zasady przeznaczania środków Funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej określa pracodawca w regulaminie.
W związku z tym, że przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej, w regulaminie, o którym mowa powyżej pracodawca określa m.in. sposób ustalania sytuacji materialnej. Najczęściej jest to być oświadczenie pracownika o uzyskiwanych dochodach. Pracodawca może również żądać potwierdzenia podanych informacji, np. w formie zaświadczeń ze wszystkich miejsc pracy, czy też zeznania podatkowego za poprzedni rok. Pracodawca w regulaminie powinien określić, czy do dochodu pracownika należy wliczać inne świadczenia typu alimenty, dodatki socjalne, itp.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam, mam pytanie, czy nauczyciel przebywający w swojej szkole na urlopie bezpłatnym może podjąć w tym czasie pracę w innej szkole w innym mieście? Czy istnieje obowiązek zapewnienia etatu nauczycielowi wracającemu z urlopu bezpłatnego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jako dyrektor szkoły przeszedłem na emeryturę 5 lat temu i otrzymałem odprawę emerytalną. Następnie zostałem zatrudniony na stanowisku managera oświaty w tej samej placówce na czas określony (jako pracownik niesprawujący nadzoru pedagogicznego). Czy kończąc okres pracy określony w umowie, należy mi się odprawa za przepracowany okres na tym stanowisku?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Właśnie otrzymaliśmy informację o zamiarze likwidacji przez organ prowadzący naszej szkoły. Władze gminy tłumaczą, że szkoła jest za droga w utrzymaniu (uczęszcza do niej 49 uczniów). Nauczyciele i dyrektor, aby zminimalizować koszty, są gotowi zrezygnować z przysługujących im dodatków np. za wychowawstwo czy funkcyjnego. Czy mają do tego prawo?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przedszkolu niepublicznym mogą być zatrudnieni nauczyciele, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą i otrzymują wynagrodzenie w oparciu o umowę o świadczenie usług edukacyjno-opiekuńczych? Jaka jest podstawa prawna za lub przeciw takim działaniom?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o poradę w następującej sprawie: pracownik obsługi dostarczył do szkoły dokumenty, które nie jestem pewna do końca czy są wystarczające, aby na ich podstawie doliczyć mu lata pracy. Są to następujące dokumenty: zaświadczenie wnioskodawcy w sprawie braku dokumentów (ZUS Rp-9) o pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym ojca, zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt stały w danej miejscowości w której było gospodarstwo, zeznania dwóch świadków ZUS-Rp-8, wraz z zaświadczeniami tych osób o zameldowaniu w danej gminie, oraz zaświadczenie z urzędu Miejskiego o tym, że ojciec pracownika był właścicielem owego gospodarstwa. Chodzi o prace w latach 14.05.1971r. - 24.04.1975r. Pracownik urodzony 14.05.1955r. Czy te dokumenty są wystarczające, żeby zaliczyć mu ten okres pracy w gospodarstwie do lat pracy tzw. stażowego? Chodzi tu głownie o ustalenie daty wypłacenia nagrody jubileuszowe, bo w przypadku uznania tych lat przyspieszyło by to przyznanie owej nagrody.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe