Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zatrudniając nauczyciela mianowanego na podstawie mianowania jakie dokumenty powinny się znaleźć w aktach osobowych w części A . Ksero poprzedniego aktu mianowania, dyplomowania, świadectwo pracy, świadectwo ukończenia studiów magisterskich i dyplomowych wraz z suplementem, kwestionariusz osobowy, świadectwa pracy badania lekarskie czy jakiś jeszcze dokument ?
Na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28.05.1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika, w części A akt osobowych przechowuje się dokumenty zgromadzone w związku z ubieganiem się o zatrudnienie, określone w § 1 ust. 1 i 2, tj:
1) wypełniony kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
2) świadectwa pracy z poprzednich miejsc pracy lub inne dokumenty potwierdzające okresy zatrudnienia, obejmujące okresy pracy przypadające w roku kalendarzowym, w którym pracownik ubiega się o zatrudnienie,
3) dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe, wymagane do wykonywania oferowanej pracy (w przypadku nauczyciela: kserokopia dyplomu ukończenia studiów wraz z suplementem, inne dyplomy, np. studiów podyplomowych, kursów kwalifikacyjnych, ostatni akt nadania stopnia zawodowego, zaświadczenia z dodatkowych kursów, itp.)
4) świadectwo ukończenia gimnazjum - w przypadku osoby ubiegającej się o zatrudnienie w celu przygotowania zawodowego,
5) orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku,
6) inne dokumenty, jeżeli obowiązek ich przedłożenia wynika z odrębnych przepisów (w przypadku nauczyciela poświadczenie niekaralności - informacja z Krajowego Rejestru Karnego).
7) dokumenty potwierdzające umiejętności i osiągnięcia zawodowe, świadectwa pracy z poprzednich miejsc pracy lub inne dokumenty potwierdzające okresy zatrudnienia, obejmujące okresy pracy przypadające w innym roku kalendarzowym niż rok, w którym pracownik ubiega się o zatrudnienie oraz dokumenty stanowiące podstawę do korzystania ze szczególnych uprawnień w zakresie stosunku pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Wychowawczyni grupy w ośrodku socjoterapii nie miała możliwości w pełni wykorzystać urlop wypoczynkowy za 2015 r., ponieważ od 11.09.2015 do 31.08.2016 przebywała na urlopie zdrowotnym. 1 września 2016 r. wróciła do pracy. Natomiast z dniem 1.09.2016 r . weszło w życie rozporządzenie MEN z 2 listopada 2015 r. w sprawie rodzajów i szczegółowych zasad działania placówek publicznych, warunków pobytu dzieci i młodzieży w tych placówkach oraz wysokości i zasad odpłatności wnoszonej przez rodziców za pobyt ich dzieci w tych placówkach, w którym w paragrafie 30 ust.2 stwierdza się, że ośrodek socjoterapii prowadzi działalność przez cały rok szkolny jako placówka, w której są przewidziane ferie szkolne. Czy w związku z tym zapisem wychowawca grupy ma prawo do wykorzystania zaległego urlopu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik otrzymał powołanie do służby przygotowawczej. Pracodawca zobowiązany jest udzielić pracownikowi urlopu bezpłatnego. Urlop bezpłatny udzielany jest na wniosek pracownika czy z mocy ustawy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie mianowania mogę zmienić przydział obowiązków poprzez porozumienie zmieniające Czy takie porozumienie stosuje się tylko jak zawiera się umowę o pracę z nauczycielem ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o podanie sposobu wyliczenia absencji nauczyciela, który korzysta z opieki nad dzieckiem art.188 K.P. i urlopu bezpłatnego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ma główne zatrudnienie w innej szkole w wymiarze 15,5/22, w naszej szkole ma 10/18 etatu. Wysługa lat płacona jest w szkole głównej. Czy u nas należy mu się również wysługa lat, jeśli całość jego zatrudnienia przekracza pensum? Czy należny mu się wysługa tylko za część etatu stanowiącą dopełnienie do pełnego etatu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe