Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy głównemu księgowemu jednostki budżetowej(szkoła podstawowa) można ustalić zadaniowy system czasu pracy? Chodzi o krótki okres-np.3 miesiące.
Kodeks pracy z dnia 26 czerwca 1974 r. (ze zm.).
Art. 140. W przypadkach uzasadnionych rodzajem pracy lub jej organizacją albo miejscem wykonywania pracy może być stosowany system zadaniowego czasu pracy. Pracodawca, po porozumieniu z pracownikiem, ustala czas niezbędny do wykonania powierzonych zadań, uwzględniając wymiar czasu pracy wynikający z norm określonych w art. 129.
Przepis stanowi, że pracodawca ma obowiązek uwzględnić wymiar czasu pracy, jaki wynika z ogólnych norm czasu pracy, co oznacza, że zadania pracowników, których dotyczy zadaniowy czas pracy, powinny być ustalone w taki sposób, aby pracownicy mogli je wykonać w ramach norm czasu pracy określonych w art. 129, czyli 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nie przekraczającym 4 miesięcy.
Zgodnie z art. 140 znowelizowanego Kodeksu pracy zadaniowy czas pracy można wprowadzić w przypadkach uzasadnionych rodzajem pracy lub jej organizacją albo miejscem jej wykonywania.
Ssystemy i rozkłady pracy oraz zadaniowy system pracy ustala się w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie pracy (co oznacza, że warunki i zasady zadaniowego systemu pracy powinny być opisane w regulaminie pracy).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Kto jest organem właściwym do złożenia informacji, o której mowa w ust. 3a ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnieniu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz.U. z 2017 r., poz. 2186 ze zm.) - Załącznik nr 2a do ustawy z dnia 18 października 2006 r., w przypadku ponownego kandydowania osoby na stanowisko dyrektora szkoły publicznej? Osoba będąc dyrektorem szkoły publicznej złożyła stosowne oświadczenie lustracyjne.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w świetle rozporządzenia z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie kwalifikacji, nauczyciel, który ukończył studia magisterskie z języka obcego a następnie studia podyplomowe w zakresie kształcenia zintegrowanego (2001 r.), posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolu?
- Czy w związku z likwidacją gimnazjum zatrudniającego 19 pracowników, pracownicy nie będący nauczycielami nie otrzymają odpraw?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Szkoła niepubliczna zaoczna (nauka w systemie weekendowym). W jaki sposób prawidłowo wyliczyć wymiar etatu dla nauczyciela, który ma do zrealizowania od września do czerwca 160 godzin lub 96 godzin w przypadku zatrudnienia na umowę o pracę.
Wynagrodzenie w stawce godzinowej, w każdym miesiącu inna liczba godzin.
Czy można zawrzeć umowę zlecenie z nauczycielem, który w ciągu miesiąca zrealizuje 16 godzin (po 8 godzin przez dwa weekendy)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel pracował w naszej szkole od dnia 1.09.2016 r. do 31.08.2017 r., po czym otrzymał świadectwo pracy. Ten sam nauczyciel zostanie zatrudniony od 1.09.2021 r. do 31.08.2022 r. w wymiarze 8/18. Czy mogę wykorzystać starą teczkę akt osobowych, czy mam obowiązek utworzenia nowej teczki? Proszę o podstawę prawną do umowy o pracę z Karty Nauczyciela.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe