Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy jest obowiązek informowania kandydatów na stanowisko dyrektora szkoły o zmianie przewodniczącego komisji konkursowej?
Zgodnie z § 2 i 7 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora publicznego przedszkola, publicznej szkoły podstawowej, publicznej szkoły ponadpodstawowej lub publicznej placówki oraz trybu pracy komisji konkursowej, Dz.U. z 2017 r., poz. 1587 organ prowadzący publiczną szkołę wyznacza przewodniczącego komisji konkursowej, czyli jest także uprawniony do zmiany przewodniczącego. Z posiedzenia komisji konkursowej sporządza się protokół, który zawiera m.in. imiona i nazwiska przewodniczącego komisji oraz pozostałych członków komisji. Natomiast żaden przepis nie zobowiązuje do informowania kandydatów o zmianie przewodniczącego komisji.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy pracownica, która przebywa na urlopie macierzyńskim, może w trakcie trwania urlopu macierzyńskiego podjąć inną pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej z tym samym lub innym pracodawcą?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy kandydatki na stanowisko nauczyciela wychowania przedszkolnego. Osoba ta ukończyła studia na kierunku Pedagogika w specjalności edukacja wczesnoszkolna z (zamiast i wychowanie przedszkolne) wychowaniem przedszkolnym. Czy może być zatrudniona na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego i rozpocząć staż na nauczyciela kontraktowego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mam pracownika, który w latach 2007 - 2010 był zatrudniony w Domu Dziecka. Od 2010 roku pracuje w szkole. Czy okres pracy w Domu Dziecka wlicza się do stażu pracy? Jeśli tak, a nie był on wliczany, to czy pracownikowi należy się wyrównanie za te lata?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jako dyrektor szkoły przeszedłem na emeryturę 5 lat temu i otrzymałem odprawę emerytalną. Następnie zostałem zatrudniony na stanowisku managera oświaty w tej samej placówce na czas określony (jako pracownik niesprawujący nadzoru pedagogicznego). Czy kończąc okres pracy określony w umowie, należy mi się odprawa za przepracowany okres na tym stanowisku?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem gimnazjum, które będzie wygaszone. 31 sierpnia 2017r. kończy mi się kadencja. W marcu byłem na szkoleniu, na którym powiedziano nam, że do przedłużenia kadencji na 2 lata nie będzie potrzebna aktualna ocena pracy. Kuratorium mówi, że jest potrzebna. Kto ma rację? Proszę o odpowiedź.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe