Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można zatrudnić nowo przyjmowanego nauczyciela kontraktowego na czas określony (umowa na jeden rok) w związku z brakiem gwarancji, że w następnym roku szkolnym 2014-15 nie będzie dla niego pełnego etatu?
Zatrudnienie nauczyciela kontraktowego na jeden rok szkolny może nastąpić jedynie w przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela.
Brak gwarancji pełnego etatu nie stanowi potrzeby wynikającej z organizacji nauczania. Takim przypadkiem byłby np. brak godzin danego przedmiotu w przyszłym roku szkolnym wynikający z planów nauczania. Jeżeli w kolejnych latach będzie spadała liczba uczniów w szkole, wówczas nauczyciel otrzyma wypowiedzenie warunków pracy i płacy (zmniejszenie wymiaru etatu), a umowa w dalszym ciągu będzie zawarta na czas nieokreślony.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- 1 września 2015 r. uczeń został przyjęty do szkoły jako dziecko zamieszkujące w rejonie (adres zameldowania był inny). W czerwcu 2016 r. nie otrzymał promocji do klasy drugiej. Od 1.09.2016 r. został ponownie przypisany do klasy pierwszej integracyjnej. 6.09.2016 r. mama dostarczyła Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do końca edukacji w gimnazjum z uwagi na Zespół Aspergera. Chłopiec nie zamieszkiwał już w rejonie lecz poza a nawet w innej gminie. Mama miała możliwość załatwienia dowozu syna ale tego nie zrobiła. Dowóz został załatwiony dopiero od września 2017 r. We wrześniu chłopiec był w szkole 4 dni. 03 października 2017 r. mama dostarczyła do szkoły Orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania w domu. Odległość ze szkoły do miejsca zamieszkania chłopca wynosi od 13,6 km do 23,3 km w zależności od obranej trasy. Mama nie zgodziła się na przeniesienie chłopca do rejonu. Wobec tego dyrektor szkoły podpisał umowy na realizację NI z nauczycielami miejscowymi z rejonu zamieszkania. Teraz nauczyciele ci oczekują jeszcze zwrotu za delegacje. Czy jest takie prawo? Gorąco proszę o podpowiedź w rozwiązaniu mojego problemu.
- Nauczyciel otrzymał naganę dyrektora szkoły za postępowanie niegodne pełnionej funkcji. Jest chroniony przez związek zawodowy do 2018r. Czy o otrzymaniu nagany powinienem zawiadomić związek. Czy w związku z naganą mogę planować obniżenie liczby godzin i czy jest to zgodne z prawem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor może podnieść o 200 złotych zasadnicze pobory woźnego w szkole / IV kategoria zaszeregowania/ ? Pracownik napisał pismo o zwiększenie poborów do kwoty 1700 złotych .
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy urlop dla pracownika obsługi zatrudnionego na 3/4 etatu należy liczyć w dniach czy w godzinach? Jaki wymiar urlopu należy się pracownikowi w dniach lub godzinach przy stażu pracy powyżej 10 lat?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany w maju br. chce złożyć wniosek o rozwiązanie stosunku pracy z dniem 31 sierpnia. Znalazł inną pracę w miejscu zamieszkania. Czy posiadacie Państwo druk wzór rozwiązania takiej umowy. Czy na podaniu nauczyciela wystarczy adnotacja dyrektora, iż wyraża zgodę. Czy nauczycielowi temu należy się świadczenie urlopowe za rok szkolny 2015/16. Czy jeszcze jakieś inne odprawy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe