Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy na podstawie druku ZUS Rp-7 zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu mogę zaliczyć pracownikowi lata pracy do nagrody jubileuszowej oraz stażu pracy ?
Przepisy nie definiują pojęcia stażu pracy – jest on każdorazowo ustalany według regulacji uzależniających nabycie konkretnego prawa od upływu czasu pozostawania w zatrudnieniu lub także innych okresów. Do stażu uprawniającego do nagrody jubileuszowej można zaliczyć na podstawie druku RP-7 tylko zakończone okresy zatrudnienia oraz tzw. okresy równorzędne, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze (art. 38 ust. 5 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, Dz. U. z 2016 r., poz. 902) – np. udowodnione okresy pracy na roli, okresy pobierania zasiłku dla bezrobotnych lub stypendium podczas stażu odbywanego na podstawie skierowania PUP. Jeśli w druku RP-7 są wymienione inne okresy niż okresy zatrudnienia lub równorzędne, nie wlicza się ich do stażu uprawniającego do nagrody jubileuszowej.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy pracownikowi z którym rozwiązuje się umowę o pracę na czas nieokreślony za porozumieniem stron z przyczyn niedotyczących pracownika (likwidacja stanowiska -gł.księgowego we wszystkich placówkach oświaty w Gminie Miejskiej), należy się odprawa pieniężna?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który ma tzw. " okienko" może wyjść ze szkoły bez poinformowania o tym fakcie dyrektora? Czy ta godzina wolna uważana powinna być jako czas do dyspozycji dyrektora np. wykonanie dekoracji itp. Pensum nauczyciela to 40 godzin.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ma 32 letni staż pracy pedagogicznej i kończy w tym roku 53 lata. Kiedy może przejść na wcześniejszą emeryturę.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel historii pracuje w naszej szkole jako nauczyciel dochodzacy umowa na czas określony, w niepełnym wymiarze czasu pracy (np. 5/18, 6/18). W swojej macierzystej szkole jest zatrudniony na pełnym etacie, posiada 25 letni staż pracy. W kwietniu 2018 owy nauczyciel będzie pracował w naszej szkole już 3 lata. Czy od miesiąca maja 2018 r. będzie mu się należał 3 % dodatek stażowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wicedyrektor pracuje podczas rekrutacji do 11 lipca. Przez 1 tydzień sierpnia przygotowuje arkusz organizacyjny i plan zajęć, a od 25 sierpnia jest w szkole (ze względu na egzaminy poprawkowe, konferencje, sprawy związane z rozpoczęciem roku szkolnego). Jak jego pracę zalegalizować, tak aby mógł mieć prawo do urlopu uzupełniającego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe