Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w związku z trwającym i nasilającym się konfliktem między nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne, a klasą i rodzicami uczniów tej klasy (rodzice domagają się zmiany prowadzącego zajęcia), mam prawo w celu jego wygaszenia dokonać zmiany przydziału zadań nauczycielowi tj.godziny z klasą zastąpić godzinami świetlicy szkolnej?
Praca w świetlicy szkolnej to inne stanowisko z innym pensum, więc na zmianę przydziału zaproponowaną w pytaniu nauczyciel musi wyrazić zgodę. Jeżeli dyrektor uzyska zgodę nauczyciela, to może nawet w trakcie roku szkolnego - za porozumieniem stron - dokonać takiej zmiany (art. 18 ust. 1 Karty Nauczyciela oraz art. 220 ust. 1 pkt. 1 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Z dniem 30 listopada gmina - nasz organ prowadzący - zlikwidowała szkolną stołówkę. Szkoła zatrudniała kucharkę, z którą na mocy porozumienia stron (data porozumienia - 23 listopada) rozwiązano stosunek pracy z dniem 30 listopada w związku z likwidacją stanowiska pracy i wypłacono trzymiesięczną odprawę na podstawie art. 8 ust. 1 pkt. 3 ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Pracownik - kucharka - miała umowę zawartą na czas nieokreślony. Szkoła nie rozwiązała stosunku pracy za wypowiedzeniem, gdyż ostateczną decyzję o likwidacji stołówki otrzymała w ostatnim tygodniu listopada. Czy procedura rozwiązania stosunku pracy została przeprowadzona prawidłowo?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam!
Istniejący zespół Szkół będzie rozwiązany z dniem 1 września 2012 i powstanie odrębnie szkoła podstawowa i gimnazjum. Kiedy należy dać wypowiedzenie nauczycielowi przebywającemu na urlopie zdrowotnym trwającym do listopada 2012 r. Czy nauczyciel po urlopie zdrowotnym może odejść na świadczenie kompensacyjne, jeżeli nabył takie prawo?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi bibliotekarzowi pracującemu w pełnym etacie należy w świadectwie pracy wpisać pracę w szczególnych warunkach /w szczególnym charakterze do 31 grudnia 2008 r.? Czy dotyczy to pracy przy tablicy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W ośrodku socjoterapii jest kierowca, który ma ponad 60 lat, jest w okresie ochronnym. W ostatnim czasie skończyły się Panu badania okresowe. Otrzymał skierowanie do lekarza, z którym ośrodek ma podpisaną umowę. Kilka dni później otrzymałam orzeczenie o przydatności do wykonywanego zawodu, jednak od innego lekarza niż ten z którym podpisałam umowę. Kierowca tłumaczył, iż lepiej mu pasowało terminami własnie trafić do tego lekarza. Zastanawiam się czy orzeczenie, od lekarza, z którym nie ma placówka podpisanej umowy jest równie ważne?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie są zasady zatrudnienia w szkole asystenta i nauczyciela wspomagającego?/podstawy prawne/
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe