Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Ponieważ skreślenie z listy słuchaczy następuje wyłącznie na podstawie postanowienia statutu (art. 68 ust. 2 i art. 98 ust. 1 pkt 17 PO), nie ma obowiązującego przepisu,...

PORADA PRAWNA

05 grudnia 2017 Prawo oświatowe

Dziękujemy za udzieloną odpowiedź odnośnie rezygnacji słuchacza ze szkoły dla dorosłych. Jednakże nadal mamy wątpliwości co do rezygnacji w szkole publicznej w której nie podpisujemy żadnych umów. Słuchaczy nie uczęszczających na zajęcia skreślamy decyzjami po zakończonym semestrze. A co z tymi, którzy sami odebrali dokumenty i zrezygnowali z dalszej nauki? Na jaki przepis prawa możemy się powołać?

Ponieważ skreślenie z listy słuchaczy następuje wyłącznie na podstawie postanowienia statutu (art. 68 ust. 2 i art. 98 ust. 1 pkt 17 PO), nie ma obowiązującego przepisu, na który można powołać się w decyzji administracyjnej w omawianym przypadku jako podstawy dokonania skreślenia. Jeśli statut dopuszcza skreślenie słuchacza z powodu nieobecności na zajęciach, na podstawie takiego zapisu należy wydać decyzję również odnośnie osoby, która zrezygnowała z nauki i w konsekwencji nie uczęszcza na zajęcia.
 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT