Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dzień dobry, od września tego roku nauczycielka matematyki uzupełnia etat w mojej szkole. W szkole macierzystej realizuje 13/18 matematyki, w mojej 5/18. Oprócz tego w mojej placówce uczy 6 godzin matematyki na podstawie umowy na czas określony. Czy można wypłacać jej dodatek wiejski, skoro razem uczy 9 godzin matematyki?
Dodatek wiejski przysługuje nauczycielowi zatrudnionemu w wymiarze nie niższym niż połowa obowiązującego wymiaru zajęć. Godziny uzupełniania etatu zaliczają się do zatrudnienia w szkole macierzystej - tam nauczyciel otrzymuje za nie wynagrodzenie jako zatrudnienie w pełnym wymiarze.
Dodatkowe zatrudnienie nauczycielki również nie spełnia warunków ustawy (1/2 etatu), dotyczących uprawnień do otrzymywania dodatku wiejskiego.
W opisanym przypadku mamy dwa stosunki pracy: pierwszy, w szkole macierzystej, który nie uprawnia do dodatku wiejskiego oraz drugi, na 5/18, który również do niego nie uprawnia.
Karta Nauczyciela nie przewiduje możliwości łączenia zatrudnienia w ramach kilku stosunków pracy w celu uzyskania prawa do dodatku wiejskiego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka spełnia wymogi do przejścia na świadczenie kompensacyjne. Wówczas otrzymuje 3-miesięczna odprawę. Z powodu ubytku oddziałów może zostać zwolniona (na co liczy) i pobrać dodatkowo odprawę 6-miesięczną. Wówczas powinna zostać zwolniona z art 20. Wg mnie nie może, gdyż warunkiem świadczenia kompensacyjnego jest rozwiązanie stosunku pracy na własną prośbę - wniosek nauczyciela. Czy mam rację?
- Mam pytanie odnośnie szkoleń nauczycieli zatrudnionych w placówce. Zaplanowane szkolenie przypada na sobotę i niedzielę. Czy należny się dzień odbioru dla nauczyciela z racji szkolenia w niedzielę? Czy szkolenie w tym przypadku będzie realizowane w ramach godzin poza dydaktycznych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W szkole publicznej i w tej samej gminie przepracowałam 29 lat i 4 miesiące. Po rozwiązaniu szkoły rozpoczęłam pracę w niepublicznej szkole w innej gminie. Po 4 miesiącach pracy przeszłam na emeryturę. Czy powinnam korzystać z funduszu socjalnego ze szkoły publicznej na terenie gminy, z której odeszłam? Nadmieniam, iż w szkole niepublicznej nie tworzy się funduszu socjalnego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel religii dyplomowany przechodzi na rentę z tytułu niezdolności do pracy, w związku z zakończonym okresem zasiłkowym 182 dni w dniu 20.03.2018r.Na podstawie jakiego art. rozwiązać z nauczycielem umowę zawartą na czas nieokreślony. Czy nauczyciel musi złożyć wniosek o rozwiązanie umowy w związku z przejściem na rentę.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Mam pytanie jak traktujemy oświadczenia o dochodach pracownika do ZFŚS, który płaci alimenty na dziecko. Dziecko mieszka pod innym adresem, a pracownik wysyła alimenty. Jest to dziecko powyżej 18 roku życia.Pracownik we wniosku swoje dochody dzieli także przez to dziecko,choć nie są we wspólnym gospodarstwie. Proszę o podanie podstawy prawnej. Czy takie liczenie dochodu przypadającego na członka rodziny jest prawidłowe. w regulaminie ZFŚS nie ma o tym mowy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe