Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Gdzie winien być zapis o zmianie nazw grup przedszkolnych- przedszkole niepubl.- od roku szkoln. 2017/18? Czy na sierpniowej radzie pedag.?Może na ogólnym sierpniowym zebraniu z rodzicami? proszę o wyczerpujące podpowiedzi.
Obowiązujące przepisy (w tym ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 59) w ogóle nie przewidują, a w związku z tym również nie regulują trybu zmiany nazw grp przedszkolnych. Jeśli statut niepublicznego przedszkola nie określa w tym zakresie wprost kompetencji rady pedagogicznej, dyrektora przedszkola, ani rodziców przedszkolaków, decyzja w tym zakresie może zostać podjęta wspólnie – np. rodzice i przedszkolne organy mogą zgłosić propozycje w tym zakresie, a ostatecznie podejmuje ją dyrektor w ramach odpowiedzialności za kierowanie przedszkolem i może zasięgnąć opinii rady pedagogicznej.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak często powinno wykonywać się wielospecjalistyczną ocenę funkcjonowania dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanym ze względu na autyzm, które przebywa w przedszkolu niepublicznym?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Witam. bardzo proszę o odpowiedź na pytanie, jak w nowym nadzorze postrzegana ma być koncepcja pracy szkoły? czy to ma być wizja i misja, jaką dawniej tworzyliśmy, czy też plan rozwoju szkoły. Pozdrawiam
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor przedszkola niepublicznego może napisać jedno sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego na koniec roku szkolnego, podsumowujące cały rok szkolny, czy musi napisać dwa (jedno po I semestrze, a drugie po II semestrze?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Uczennica klasy II technikum ma wystawioną przewidywaną ocenę końcową z historii nieklasyfikowana. Na półrocze miała ocenę dopuszczający. Obecnie ma problemy zdrowotne i ponad 50% nieobecności. Mama dziewczyny poinformowała, że jest w trakcie leczenia. Moje pytanie brzmi: w jaki sposób mogę wpłynąć na nauczyciela, by uwzględnił kłopoty zdrowotne dziewczyny i klasyfikował ją. Z pozostałych przedmiotów ma oceny pozytywne.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń, który przyszedł w I półroczu z innej szkoły jest nieklasyfikowany ze wszystkich przedmiotów. W II półroczu uzyskał pozytywne oceny, uczęszczał regularnie na zajęcia. Czy należy dla niego zorganizować egzaminy klasyfikacyjne za I półrocze?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe