Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Gdzie znaleźć wniosek o powierzenie funkcji wicedyrektora do złożenia w U.Dzielnicy? Czy do wniosku należy złożyć dokumenty nie tylko potwierdzające wykształcenie, ale akt nadania awansu zawodowego, kartę ocenę pracy, ale też zaświadczenie lekarskie i oświadczenia, które są aktualne w dokumentach pracowniczych? Wicedyrektorem ma zostać osoba od kilkunastu lat pracująca w szkole i czy w takim przypadku należy składać zaświadczenie o zatrudnieniu? Proszę o wskazanie jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku?
W piśmie adresowanym do wójta (burmistrza, prezydenta miasta) należy zwrócić się o pozytywne zaopiniowanie kandydatury imiennie wskazanego nauczyciela na wicedyrektora szkoły lub przedszkola oraz przedstawić jego osiągnięcia zawodowe, które za tym przemawiają. Warto załączyć dokumenty dotyczące wykształcenia, akt nadania stopnia awansu zawodowego i ocenę pracy oraz ewentualnie inne świadczące o dorobku zawodowym (art. 37 ust. 1 w zw. z art. 5c pkt 2 UoSO). Nie ma potrzeby załączania dokumentów dotyczących stanu zdrowia i oświadczeń odbieranych przy zatrudnianiu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam pytanie dotyczące awansu zawodowego jednego z nauczycieli.
Jest nauczycielem kontraktowym, w tym roku kończy awans. Jednak przez rok pełnił funkcję dyrektora szkoły (szkoła niepubliczna).
Mam świadomość, że to wstrzymuje awans, ale czy jeśli był zatrudniony na pół etatu w innej placówce prowadzonej przez ten sam organ prowadzący może mieć "zaliczony" staż?
Czyli rok normalnego stażu, rok pracy jako nauczyciel oraz dyrektor i jednocześnie pół etatu w innej placówce jako nauczyciel i teraz od września znów nauczyciel w szkole?
Czy takla sytuacje pozwoliłaby na prawidłowe ukończenie stażu?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Jezeli nauczyciel odbył staż na stopień nauczyciela mianowanego w wymiarze 1 roku i 9 miesięcy to jakie obowiązują przepisy dot. oceny dorobku zawodowego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka od 1 września 2022 r jest zatrudniona w szkole podstawowej ogólnodostępnej na stanowisku wychowawcy świetlicy w pełnym wymiarze godzin (26/26). Wcześniej, tj. w 1985 r. ukończyła studium pedagogiczne (posiada świadectwo ukończenia) zorganizowane przez Oddział Doskonalenia Nauczycieli, na podstawie Zarządzenie Ministra Oświaty i Wychowania z dnia 22 maja 1981 r. w sprawie zasad uzyskiwania kwalifikacji pedagogicznych przez czynnych nauczycieli szkół podstawowych i placówek oświatowo- wychowawczych, uzyskując tym samym kwalifikacje w rozumieniu art. 9, ust. 1 KN. Nauczycielka posiada także dyplom ukończenia studium kwalifikacyjnego z zakresu pedagogiki specjalnej, na podstawie którego uzyskała kwalifikacje do prowadzenia pracy w szkołach i placówkach kształcenia specjalnego dla dzieci upośledzonych umysłowo (podstawa prawna: zarządzenia Ministra Oświaty i Wychowania z dnia 5 maja 1983 r. w sprawie utworzenia studium pedagogicznego w zakresie pedagogiki specjalnej). Na bazie ww. przygotowania nauczycielka była zatrudniona przez 7 lat i 9 miesięcy w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym od dnia 4 września 1984 r. do 31 maja 1992 r. na stanowisku wychowawcy internatu, po czym wyjechała za granice i tam pracowała w innej branży. 30 czerwca 2022 r. dyrektor szkoły nadał nauczycielce stopień nauczyciela kontraktowego w oparciu pięcioletni okres pracy i znaczący dorobek zawodowy i mając na uwadze fakt, że nauczycielka uzyskała status nauczyciela mianowanego przed kwietniem 2000 r. (1992 r.), a miała wieloletnia przerwę w oświacie. Jak wygląda w takim przypadku awans zawodowy nauczycielki?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem, uczę też j. polskiego. Czy w 8.2.1 opis i analizę piszę jako nauczyciel, czy jako dyrektor? Jeśli w sprawozdaniu z 3 ostatnich lat będę pisała m.in. o realizacji programów unijnych, to w 8.2.1 mogę to powtórzyć? O czym w takim razie napisać w sprawozdaniu, a o czym w 8.2.1 ?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka złożyła wniosek o awans zawodowy na nauczyciela mianowanego z dniem 01.09.2014 r. Okazało się jednak, że musi wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy od dnia 01.09.2014 do dnia 23 listopada 2014 r. Czy zatem może rozpocząć awans na nauczyciela mianowanego z dniem 01.09.2014 r.?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe