Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak powinniśmy zawrzeć umowę z osobą, która będzie prowadzić doradztwo zawodowe? Rozumiem, że na czas określony, ale czy mamy przeliczać jego godziny np. na tygodnie? Proszę o podpowiedź.
W związku z tym, że godziny doradztwa zawodowego określone zostały na 10 h rocznie, najlepszym rozwiązaniem jest zaplanowanie realizacji tych godzin w terminie krótszym niż rok szkolny, np. po jednej godzinie tygodniowo przez okres 10 tygodni (albo np. 2 godzin tygodniowo przez 5 tygodni). Wówczas nie będzie problemu z obliczeniem wymiaru etatu zatrudnionego nauczyciela - będzie to 1/22, 2/22 itd. (przy przykładowym założeniu 22 h jako pensum nauczyciela doradcy zawodowego).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik administracji pracujący w szkole 27 lat przeszedł operację. Złożył dokumenty do MOPR i uzyskał orzeczenie i kartę o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym na 1 rok.
Jakie obowiązki ma pracodawca w związku z dostarczeniem orzeczenia o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności?
Proszę o informację nt. urlopu wypoczynkowego. Czy pracownik i od kiedy powinien mieć zwiększony wymiar urlopu wypoczynkowego. Czy jeśli decyzję otrzymał 15.07.2024 r. to zwiększony wymiar należny jest mu teraz? Co w sytuacji jeśli stopień niepełnosprawności zostanie po roku zniesiony? Co z urlopem jak to przeliczyć?
Proszę o podstawę prawną.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W związku ze zmniejszoną liczbą oddziałów mam za dużo nauczycieli jednego z przedmiotów. ZNP w lutym dało ochronę jednemu z członków zarządu. W dniu wczorajszym ochronę otrzymał drugi nauczyciel, który jest tylko członkiem związków. Trzeci nauczyciel, nie będący członkiem związku, ma przygotowanie do nauki czterech przedmiotów. Czy ochrona nadana w kwietniu członkowi związku po uzyskaniu przez niego informacji o braku etatu jest zgodna z prawem? Jak dyrektor ma to interpretować?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka zatrudniona na czas określony na zastępstwo w terminie 15. października 2018 do 21 czerwca 2019 - w sumie 9 miesięcy .
Urlop wykorzystany to 14 dni podczas ferii zimowych szkolnych. Czy wyliczenie ekwiwalentu jest prawidłowe 9 miesięcy *5,6 = 50,4 czyli 51 dni urlopu - 14 dni wykorzystanych w ferie. Ekwiwalent wypłacamy za 37 dni? Na podstawie art 64 ust. 5 pkt 1, zgadza się ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Przyznałam nauczycielce urlop zdrowotny zgodnie z okresem wskazanym w orzeczeniu t.j 01.07.2015 do 30.06.2016 r. Nauczycielka wykorzystała w br. 10 dni urlopu w czasie ferii zimowych. Czy w związku z tym będę musiała nauczycielce zapłacić za niewykorzystane dni urlopu wypoczynkowego, czy - ponieważ urlop wypoczynkowy pokrywa się ze zdrowotnym - nie mam takiego obowiązku.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Do Przedszkola wpłynęło orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dla dziecka 5 letniego na okres jednego etapu edukacyjnego (2 lata) dla dziecka z zespołem Aspergera. Czy można zatrudnić nauczyciela wspomagającego dla tego dziecka od 01.09.2018 r. do końca czerwca (na 10 msc) a następnie po wakacjach tego samego nauczyciela na kolejne 10 msc; czy nauczyciel ten musi być zatrudniony bez przerwy na wyznaczony okres w orzeczeniu (2 lat)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe