Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jaka jest procedura zmiany pensum nauczyciela w szkole niepublicznej? Jest to szkoła specjalna przysposabiająca do pracy o uprawnieniach szkoły publicznej z 18 na 30 godzin bezpośredniej pracy z uczniem. O jakie dokumenty powinnam się oprzeć? Jak powinna wyglądać nowa umowa?
Jeżeli wymiar pensum określa statut szkoły lub regulamin pracy, należy dokonać ich zmiany – art. 172 ust. 1 i 2 pkt 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm., art. 9 § 1, art. 1041 § 1, art. 1042 i art. 1043 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 ze zm. Następnie należy zmienić umowy o pracę w trybie porozumienia stron za zgodą nauczycieli, a w braku takich zgód – przez wypowiedzenie zmieniające z upływem obowiązujących pracowników okresów wypowiedzenia – art. 29 § 4 w zw. z art. 11, art. 42 w zw. z art. 36 ust. 1 KP.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dziękuję z odpowiedź. Jestem przygotowana na powrót tej pani i mam dla niej etat. Nie wiem co orzeknie Sąd? Jeszcze mama pytanie w tej kwestii. Co mogę zrobić gdyby nauczycielka przebywała cały czas na zwolnieniach lekarskich (jest już 140 dni na zwolnieniu) i nie zgłosiła się do pracy w ciągu 7 dni od uprawomocnienia się wyroku Sądu, bo jest cały czas na zwolnieniu lekarskim Jakie ja mam wtedy prawa jako pracodawca? ( żeby znowu nie podała mnie do sądu).
- Pracownik niepedagogiczny ukończył 4 letnie technikum zawodowe. Ile lat nauki należy mu zaliczyć do stażu, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego? Czy dzienne technikum zawodowe to szkoła wymieniona w art. 155 § 1 pkt 2 kodeksu pracy - czy art. 155 § 1 pkt 3?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel pedagog zatrudniony w pełnym wymiarze na podstawie umowy o pracę od 01.09.2012 na czas nieobecności nauczyciela korzystającego z urlopu bezpłatnego. Od dnia 01.09.2014r. nastąpiła zmiana w zatrudnieniu: 1/2 etatu na stanowisku: nauczyciel pedagog i 1/2 etatu nauczyciel (zajęć dydaktycznych). W jaki sposób dokonać zmian w zatrudnieniu?
Czy można sporządzić:
1. aneks do umowy - praca w wymiarze 1/2 etatu na stanowisku nauczyciel pedagog, na czas nieobecności nauczyciela korzystającego z urlopu bezpłatnego
2. drugą umowę na wymiar 1/2 etatu zajęcia dydaktyczne na czas określony tj. do 31.08.2015r.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W ostatnich latach w szkole były oddziały przedszkolne oraz oddział przygotowania przedszkolnego tzw. zerówka. W następnym roku szkolnym została utworzona grupa dzieci 6-letnich jako zerówka, ale w tym jest 5 dzieci 5-letnich. Nie ma przedszkola. Nauczycielkę zatrudniam jako pracownika feryjnego (który ma 56 dni urlopu), czy nieferyjnego (35 dni urlopu)? Jak ma działać oddział zerówki podczas ferii i wakacji, jak przedszkole czy szkoła? Proszę o podstawę prawną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Umowa czas określony zawarta w czerwcu 2017 r., pracownik dał wypowiedzenie po przepracowaniu 9 mies.z 2 tyg. okresem wypowiedzenia. Jaki okres wypowiedzenia obowiązuje obecnie jeśli w umowie o wypowiedzenie był zawarty art. 33, który został uchylony; teraz odnosimy się do miesięcznego okresu wypowiedzenia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe