Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jesteśmy inną forma wychowania przedszkolnego o charakterze niepublicznym (punkt przedszkolny). W statucie przedszkola jest informacja, że przyjmujemy wyłącznie dzieci niepełnosprawne z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego .Wszystkie dzieci posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Czy w związku ze zmianą przepisów od 1.01.2019 w sprawie finansowania zadań oświatowych (art.35) będziemy mogli przeznaczać dotacje na wydatki typu: wynajem lokalu, media, obsługa księgowa?
Dotacja samorządowa na dzieci niepełnosprawne z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego przysługuje w wyższej wysokości niż na zdrowe dzieci – art. 21 ust. 3 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, Dz.U. z 2017 r., poz. 2203. Od 1 stycznia 2019 r. powyższe wydatki będą ponoszone z cześć dotacji naliczonej jak na zdrowe dzieci, natomiast część dotacji naliczona w związku z posiadaniem przez uczniów orzeczeń będzie mogła być przeznaczona tylko na wydatki związane z realizacją zaleceń z orzeczeń – art. 35 ust. 1, ust. 4 i ust. 5 pkt 2 i 3 UoFZO.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak należy rozumieć zapis § 20 ust 6 Rozporządzenia z dnia 9 sierpnia 2017 r w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno- pedagogicznej? Czy te zajęcia powinny być płatne?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jak powinna wyglądać procedura zwalniania ucznia z WDŻ? Boimy się, że rodzice zbyt pochopnie rezygnują z tych zajęć (kl. III gimnazjum). Czy możemy w przypadku rezygnacji zażądać od rodziców oświadczenia o znajomości tematyki zajęć, w których ich dziecko nie weźmie udziału?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jak należy realizować treści edukacji zdrowotnej w klasie VII z zajęć wf? Czy podajemy je w trakcie zajęć praktycznych czy mają stanowić oddzielny blok teoretyczny w ramach wf?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor jednej szkoły może być zatrudniony w drugiej szkole jako nauczyciel w wymiarze 9/18 etatu oczywiście za zgodą organu prowadzącego ze względu na brak kadry pedagogicznej (ogłoszenie było na stronie kuratorium itd)
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Poproszę o wzór wniosku dyrektora szkoły ponadgimnazjalnej, pozytywnie zaopiniowanego przez kuratora oświaty do ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, o zgodę na przeprowadzenie sprawdzianu uzdolnień kierunkowych, na warunkach ustalonych przez radę pedagogiczną(UoSO)
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe