Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel pedagog jest zatrudniony w naszej szkole od 1.09.2019 roku w wymiarze 6/22. Złożył wypowiedzenie z pracy z dniem 31.10.2019 roku. Ile dni urlopu należy mu się za te dwa miesiące pracy? Dodam, że ten nauczyciel jednocześnie pracuje i będzie pracował w innej szkole na cały etat.
W szkole samorządowej w przypadku zatrudnienia obejmującego nie więcej niż 10 miesięcy dydaktycznych za każdy miesiąc pracy nauczyciel nabywa prawo do urlopu w wymiarze 5,6 dni, czyli 11,2 dni zaokrąglone w górę do 12 dni kalendarzowych, za które należy wypłacić ekwiwalent (art. 64 ust. 5 zd. 2 i art. 66 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm., art. 1553 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam.
Jakie kwalifikacje musi posiadać nauczyciel, aby prowadzić zajęcia techniczne w szkole podstawowej? Czy nauczyciel matematyki może prowadzić takie zajęcia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy rozliczania godzin ponadwymiarowych nauczycieli szkół i placówek prowadzonych przez Województwo Małopolskie prowadzących kształcenie w formie zaocznej/ Uchwała NR XXIX/494/12 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 26 listopada 2012r. Obowiązkowy wymiar zajęć dydaktycznych wynosi rocznie 684 godziny, w uchwale jest zapis mówiący że " Rozliczenie godzin zajęć dydaktycznych nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć dydaktycznych w kształceniu zaocznym i na odległość następuje w każdym semestrze" "Odbyte godziny zajęć ...przekraczające połowę rocznego wymiaru, są godzinami ponad wymiarowymi". W takim wypadku kiedy powinny być godziny ponadwymiarowe rozliczane? Drugie pytanie dotyczy również rozliczania godzin ponadwymiarowych, z tym, że co w przypadku gdy nauczyciel realizuje zajęcia z różnego pensum i nie tylko w kształceniu zaocznym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka odbywająca staż na awans zawodowy przebywa na zwolnieniu chorobowym od 04.12.2014. Czy podstawą do wstrzymania dodatku funk. opiekuna stażu jest art.9d ust. 5 KN, czy może jest inna podstawa prawna?
- Czy dyrektorowi przedszkola, który ma 15 godzin dydaktycznych w grupie przysługuje dodatek wychowawczy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- JAKI JEST CZAS NA ZAŁATWIENIE SPRAWY ZALICZENIE DO WYSŁUGI LAT PRACĘ W GOSPODARSTWIE ROLNYM RODZICÓW (OD ZŁOŻENIA DOKUMENTÓW DO PRACODAWCY)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe