Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel przebywał na zwolnieniu lekarskim 182 dni. 9 grudnia skończył się okres zasiłkowy. 15 listopada złożył wniosek o przyznanie zasiłku rehabilitacyjnego. 30 stycznia otrzymaliśmy decyzję ZUS o odmowie przyznania zasiłku. Skierowaliśmy pracownika na ponowne badania kontrolne. Lekarz nie dopuścił nauczyciela do pracy. Czy w takiej sytuacji możemy rozwiązać stosunek pracy z nauczycielem, w jakim trybie i na jakiej podstawie?
W przypadku długotrwałej choroby nauczyciela, rozwiązanie umowy o pracę następuje na podstawie przepisów Karty Nauczyciela:
- nauczyciel zatrudniony przez mianowanie - art. 23 ust. 1 pkt. 2 - (z końcem tego miesiąca, w którym upływa okres czasowej niezdolności nauczyciela do pracy),
- nauczyciel zatrudniony na podstawie umowy o pracę - art. 27 ust. 2 (w każdym czasie i bez wypowiedzenia).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy dyrektor pogotowia opiekuńczo-wychowawczego będzie miał prawo przejścia na świadczenie kompensacyjne?
- Od 1 stycznia 2017 do 31 sierpnia 2017 byłam zatrudniona jako nauczyciel na Kodeksie Pracy (mam 25 lat stażu pracy) Otrzymałam świadectwo pracy, na którym napisane jest, że wykorzystałam cały urlop. W lipcu przystąpiłam do konkursu na dyrektora i od 1 sierpnia 2017 jestem dyrektorem przedszkola publicznego,którego organem prowadzącym jest burmistrz. Ile należy mi się urlopu za rok 2017 (od 1 sierpnia do 31 grudnia 2017)? W Urzędzie Gminy cały czas zastanawiają się, ile dni mi się należy. Dlatego moje pytanie kieruje do specjalistów.
- Nasze Przedszkole jest placówką nie feryjną. Czy w takim przypadku nauczyciele mają prawo do dnia wolnego przysługującego za święto przypadające w dni robocze?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Świadczenia Kompensacyjne dla nauczycieli. Na ile dni przed odejściem na świadczenie kompensacyjne pracownik powinien powiadomić pracodawcę aby ten mógł przygotować dokumenty. Zgodnie z ustawą o świadczeniu kompensacyjnym art. 18.1 stosuje się przepisy art. 125, pracodawca na pisemny wniosek pracownika ma 30 dni na przygotowanie wniosku. Czy pracownik może złożyć w piątek wniosek o rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumie stron wskazując datę rozwiązania w niedzielę i jako przyczynę rozwiązania podaje przejście na świadczenie kompensacyjne?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy data przyjęcia gospodarstwa rolnego po rodzicach, w którym pracowałam po ukończeniu 16 – go roku życia ma wpływ na wypłatę nagrody jubileuszowej. Sprawa wygląda następująco, od 08.08.1976r. do 31.10.1979r (tj. 3 lata, 2 miesiące i 23 dni) pracowałam w gospodarstwie rodziców. Dokumenty potwierdzające pracę w tym okresie znajdują się w moich aktach osobowych. Od 01.11.1979r rozpoczęłam pracę w szkole, w której pracuję do dnia dzisiejszego z przerwą na urlop bezpłatny w okresie od 14.02.1994r do 24.06.1994r. Po wyliczeniu mój łączny staż pracy przy "tablicy" na dzień 01.03.2015r wyniósł 34 lata 7 miesięcy i 11 dni. W dniu 17.02.2014r na mocy testamentu przyjęłam gospodarstwo rolne o pow. 1,02h w udziale 1/2 cz. i 0,18h po mojej mamie. Do organu prowadzącego dostarczyłam zaświadczenie o przyjęciu gospodarstwa oraz wniosek o zaliczenie mi okresu pracy w gospodarstwie rolnym do pracowniczego stażu pracy z myślą otrzymania nagrody jubileuszowej za 35lat pracy (nagrodę za 30lat otrzymałam w marcu 2010 roku). Po doliczeniu pracy na roli mój staż na dzień 01.03.2015r. wynosi 37 lat 10 miesięcy i 4 dni. Czy w tym wypadku należy mi się nagroda jubileuszowa za 35 lat pracy, czy muszę czekać z jej wypłatą do lipca gdy osiągnę 35 lat pracy w szkole bez zaliczenia mi pracy na roli?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe