Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W przypadku nauczycieli zatrudnionych przez mianowanie zastosowanie będzie miał art. 18 Karty Nauczyciela:Art. 18. 1. Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania może być...

PORADA PRAWNA

Nauczyciel zatrudniony dotychczas na pełnym etacie w bibliotece, od 2013/14 będzie pracował w wymiarze 3/4 etatu w bibliotece i 1/4 w świetlicy. Jaki dokument mu wręczyć w związku z tym przeniesieniem?

W przypadku nauczycieli zatrudnionych przez mianowanie zastosowanie będzie miał art. 18 Karty Nauczyciela:

Art. 18. 1. Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania może być przeniesiony na własną prośbę lub z urzędu za jego zgodą na inne stanowisko w tej samej lub innej szkole, w tej samej lub innej miejscowości, na takie same lub inne stanowisko.

 

Należy pamiętać, że nauczyciel musi wyrazić zgodę na zmianę stanowiska. Oprócz tego należy sprawdzić odpowiednią uchwałę organu prowadzącego dotyczącą ustalania obowiązkowego wymiaru godzin nauczycieli zatrudnionych na kilku stanowiskach o różnym pensum. 

 

W przypadku nauczyciela zatrudnionego na podstawie umowy o pracę wystarczy aneks do umowy, jeżeli oczywiście nauczyciel godzi się na zmianę. W innym razie trzeba wręczyć wypowiedzenie zmieniające. 

 

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT