Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony jest w szkole podstawowej na wsi od 2004 r. w niepełnym wymiarze czasu pracy, obecnie w wymiarze 11/18 etatu. Nigdy nie był zatrudniony w tej szkole w pełnym wymiarze z powodu braku godzin. Posiada dwudziestoletni staż pracy w szkole oraz stopień awansu nauczyciela dyplomowanego. Obecnie organ prowadzący na podstawie art. 22 ust. 1 KN nałożył na nauczycielkę obowiązek uzupełnienia tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych w drugiej szkole. Umowa ma być zawarta na pełen etat na czas określony - tj. do końca obecnego roku szkolnego (31.08.2013). Czy można udzielić urlop zdrowotny, jeżeli umowa w pełnym wymiarze czasu pracy będzie na czas określony, tj. do 31.08.2013 r.? Nauczycielka korzystała z urlopu dla poratowania zdrowia w latach 1996-1999 w łącznym wymiarze 16 miesięcy.
Warunki, jakie musi spełnić nauczycielka, aby móc skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia, to: umowa na czas nieokreślony oraz zatrudnienie w pełnym wymiarze zajęć (art. 73 ust. 1 Karty Nauczyciela). Skoro umowa ma być zawarta na czas określony, nie można udzielić urlopu dla poratowania zdrowia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Moje pytanie dotyczy zatrudnienia pomocy czy też asystenta nauczyciela dla uczennicy klasy I szkoły podstawowej w szkole ogólnodostępnej. Byłaby to osoba dla dziecka z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym w sprzężeniu z niepełnosprawnością ruchową. Bardzo proszę o poradę dotyczącą kwalifikacji takiej osoby i na jakiej zasadzie powinnam ją zatrudnić? Dodam, że organem prowadzącym jest Stowarzyszenie, ale jest to szkoła publiczna - przekazana przez gminę.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy po upływie dwóch miesięcy przebywania w stanie nieczynnyn nauczyciel może go wypowiedzieć/rozwiązać bez szkody finansowej?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W mojej szkole została oddelegowana (na podstawie pisma skierowanego do dyrektora szkoły przez wiceprezesa Zarządu Oddziału ZNP) do pracy w biurze Oddziału ZNP nauczycielka na cały etat tj. 18/18 na okres kadencji. Czy nadal jest ona członkiem Rady Pedagogicznej i czy takie oddelegowanie jest właściwe, jeżeli członkami tej organizacji są nauczyciele wszystkich szkół w gminie oraz szkół średnich podlegających starostwu powiatowemu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dot. prawidłowego obliczenia stażu pracy w jednostce budżetowej. Pracownica przedstawiła decyzję Burmistrza o zgłoszeniu do rejestru działalności gospodarczej oraz o odprowadzanych składkach do ZUS w momencie prowadzenia działalności czy na tej podstawie można naliczyć lata pracy do stażu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przebywa od 09.02.2017 do 28.06.2017 na urlopie macierzyńskim, natomiast od 29.06.2017 do 07.02.2018 na urlopie rodzicielskim. Ilość dni urlopu uzupełniającego, którego trzeba jej udzielić wynosi 56 dni. Szkoła jest z woj. pomorskiego i ferie zimowe w tym roku trwają od 29.01.2018 do 11.02.2018 r. Pytanie - Urlopu należy udzielić bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, tj. od 08.02.2018? czy po feriach, tj. od 12.02.2018, ponieważ urlop uzupełniający nie może się pokrywać z urlopem bieżącym? Dodam, że pracownica, bezpośrednio po urlopie uzupełniającym, będzie chciała skorzystać z urlopu wychowawczego. Proszę o potraktowanie pytania jako pilnego.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe