Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka kontraktowa została zatrudniona na zastępstwo od 01.09.2014r do 30.06.2015r i rozpoczęła staż na nauczyciela mianowanego. Za ten okres otrzymała pozytywną ocenę dorobku zawodowego. Od 01.09.2015r znalazła zatrudnienie również na zastępstwo w innej szkole gdzie pracowała do 31.08.2016r. i kontynuowała staż. Również za ten okres otrzymała od dyrektora pozytywną ocenę dorobku zawodowego. A od 01.09.2016r. do 30.06.2017r. otrzymała pracę w szkole w której zaczynała staż i dalej go kontynuuje. Czy w tej sytuacji staż nauczycielki kończy się 30.05.2017r, czy musi być wydłużony o przerwę wakacyjną czyli o 2 miesiące. Jeżeli staż skończy się w maju czy nauczycielka może złożyć wniosek do organu prowadzącego o podjęcie postępowania na stopień nauczyciela mianowanego przed upływem zatrudnienia tj. do 30 czerwca 2017?
Nauczycielka kontraktowa została zatrudniona na zastępstwo od 01.09.2014r do 30.06.2015r, a powinna do 31.08.2015 r. Oznacza to, że została zatrudniona niezgodnie z przepisami ustawy. W konsekwencji tego błędu nauczycielka nie spełnia warunków realizacji stażu, jednocześnie nie ma podstaw prawnych do przedłużenia jej stażu o brakujące 2 miesiące. W nowym roku powtórzył się ten sam błąd, czyli zatrudnienie do 30.06, zamiast do 31.08.2017 r. Nauczyciel zatrudniony przez cały okres trwania zajęć w danym roku szkolnym w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego, bowiem nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania. Nauczyciel zatrudniony przez okres krótszy niż 10 miesięcy w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym do określonego w umowie okresu prowadzenia zajęć. Nauczyciel zatrudniony w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, uzyskuje prawo do pierwszego urlopu w ostatnim dniu poprzedzającym ferie szkolne, a prawo do drugiego i dalszych urlopów – w każdym następnym roku kalendarzowym.
Podstawa prawna: USTAWA z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (ze zm.), w szczególności Rozdział 3a Awans zawodowy nauczycieli, art. 64, art. 65.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Gdzie znaleźć wniosek o powierzenie funkcji wicedyrektora do złożenia w U.Dzielnicy? Czy do wniosku należy złożyć dokumenty nie tylko potwierdzające wykształcenie, ale akt nadania awansu zawodowego, kartę ocenę pracy, ale też zaświadczenie lekarskie i oświadczenia, które są aktualne w dokumentach pracowniczych? Wicedyrektorem ma zostać osoba od kilkunastu lat pracująca w szkole i czy w takim przypadku należy składać zaświadczenie o zatrudnieniu? Proszę o wskazanie jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- We wrześniu 2016 r. rozpoczęłam staż na nauczyciela dyplomowanego. W trakcie stażu, 1 września 2019 r. zostałam dyrektorem w tej szkole. Jakie są obecnie procedury zakończenia stażu? Czy powinna ubiegać się o ocenę pracy do kuratorium, ostatnią miałam przy konkursie na dyrektora w czerwcu 2018 r. gdzie otrzymałam ocenę wyróżniającą. Czy składam dwa sprawozdania jako nauczyciel i dyrektor? Proszę o dokładne wyjaśnienie i podanie podstawy prawnej do sprawozdań.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik zmienia placówkę i wystąpił o cząstkową ocenę dorobku zawodowego. Rozpoczął staż na nauczyciela mianowanego w poradni w roku szkolnym 2019/2020. W związku z COVID-19 od 13.03 do 22.05 przebywał na dodatkowym zasiłku opiekuńczym i nie realizował planu rozwoju zawodowego. Czy w związku z zaistniałą sytuacją musi powtórzyć awans? Co z cząstkową oceną dorobku zawodowego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel był zatrudniony na czas określony od 1 września 2019 r. do 9 sierpnia 2021r. Następnie od daty zakończenia umowy do dnia 31 sierpnia 2021r. miał statut osoby bezrobotnej. Kolejna umowa zawarta była zawarta w dniu 1 września 2021 r. Jak powinien przebiegać jego awans zawodowy w związku z przerwą w zatrudnieniu? Dodam, iż uzyskał stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego 05 sierpnia 2020 roku.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przypadku nauczyciela ubiegającego się o stopień nauczyciela kontraktowego należy przeprowadzić formalną analizę wniosku o postępowanie kwalifikacyjne?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe