Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z art. 141 ustawy z dnia 27.10.2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, nauczycielom którzy przed dniem 1 stycznia 2018 r. uzyskali orzeczenie o potrzebie udzielenia...

PORADA PRAWNA

16 lutego 2018 Kadry

Od stycznia obowiązują nowe przepisy dotyczące udzielania urlopów zdrowotnych dla nauczycieli, a co w przypadku nauczyciela, który uzyskał orzeczenie o potrzebie udzielenia urlopu jeszcze w grudniu 2017r. na okres 30.XII.2017 - 30.XII. 2018 i złożył podanie w lutym 2018r.?

Zgodnie z art. 141 ustawy z dnia 27.10.2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, nauczycielom którzy przed dniem 1 stycznia 2018 r. uzyskali orzeczenie o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia, udziela się tego urlopu na dotychczasowych zasadach.

Nauczyciel powinien w grudniu 2017 r. przedłożyć orzeczenie lekarskie i skorzystać z urlopu, o który sam zabiegał. Skoro jednak tego nie zrobił, lecz przystąpił do pracy, to nie można udzielić urlopu w terminie wskazanym w orzeczeniu (od 30.12.2017), tylko od chwili obecnej, ale na zasadach obowiązujących przed 01.01.2018 r.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT