Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od września będę nowym dyrektorem szkoły i otrzymałam od poprzedniego dyrektora arkusz organizacyjny, ws którym godziny do dyspozycji dyrektora zostały przydzielone kilku nauczycielom na zajęcia: wychowania do życia w rodzinie, zajęcia wyrównawcze i fakultety dla klas trzecich. Zajęcia te będą realizowane jako zajęcia nieobowiązkowe dla ucznia. W ramówce liczba godzin obowiązkowych w klasie pierwszej 28, drugiej 29,trzeciej 30. Proszę o odpowiedz, kto powinien dokonać zmian w ramowych programach nauczania i czy jest to zgodne z obowiązującym prawe?
Przydział zajęć dla nauczycieli ujęty w arkuszu organizacyjnym powinien być zgodny z tzw. ramowym planem pracy szkoły. W „ramówce” są rozplanowane zajęcia i godziny na cały etap edukacyjny dla poszczególnych oddziałów. W związku z tym, ilości godzin przedmiotów i zajęć w poszczególnych latach muszą być zrealizowane w ilości wymaganej rozporządzeniem. Należy więc sprawdzić, czy w poszczególnych latach szkolnych zrealizowano przedmioty zgodnie z obowiązującą ilością godzin i wówczas podjąć decyzję o ew. zmianach.W sprawie zmian w pracy szkoły zawsze podejmuje decyzję dyrektor do czasu (lub od momentu) pełnienia tej funkcji. W sytuacji opisanej w pytaniu dyrektorzy działają w porozumieniu, pieczątką firmuje obecny (jeszcze) dyrektor.
Podstawa prawna: 1. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (ze zm.); 2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (ze zm.); 3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy dyrektor w placówce niepublicznej może przeprowadzić na terenie zakładu pracy badanie pracowników na trzeźwość alkomatem czy poprosić o to pana z Policji?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy otrzymam obudowę /wzór/ planu wychowawczo-profilaktycznego dla szkoły podstawowej?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jaką dokumentację zajęć pozalekcyjnych (opiekuńcze, koła zainteresowań), przydzielonych przez dyrektora, powinien prowadzić nauczyciel?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o przedstawienie procedury zatrudnienia pedagoga wspomagającego dla ucznia klasy III z Zespołem Aspergera. Chodzi mi o rodzaj umowy, ilość godzin i czas trwania wspomagania. Dziecko ma wskazanie do ukończenia II etapu kształcenia.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jak przeliczane jest wynagrodzenie dyrektora na urlopie macierzyńskim: dyplomowany z 12-letnim stażem pracy, a jak nauczyciela dyplomowanego z 12-letnim stażem pracy? Czy zasiłek macierzyński otrzymuje się jednorazowo po sześciu miesiącach?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe