Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik obsługi zatrudniony w szkole na czas określony od 02.02.2015 do 30.06.2015r., od 01.07.2015 do 30.06.2016. Trzecia umowa będzie od 1.07.2016 na czas nieokreślony. Kiedy powinnam wystawić świadectwo pracy ?
Zgodnie z art. 97 § 11 kodeksu pracy, jeżeli pracownik pozostaje w zatrudnieniu u tego samego pracodawcy na podstawie umowy o pracę zawartej na okres próbny lub umowy o pracę zawartej na czas określony, pracodawca jest obowiązany wydać pracownikowi świadectwo pracy obejmujące zakończone okresy zatrudnienia na podstawie takich umów, zawartych w okresie 24 miesięcy, począwszy od dnia zawarcia pierwszej z tych umów.
§ 12. Świadectwo pracy wydaje się w dniu upływu terminu, o którym mowa w § 11. Jeżeli jednak rozwiązanie lub wygaśnięcie umowy o pracę nawiązanej przed upływem 24 miesięcy przypada po upływie tego terminu, świadectwo pracy wydaje się w dniu rozwiązania lub wygaśnięcia takiej umowy o pracę.
Obowiązek wydania świadectwa pracy obejmującego okres zatrudnienia na podstawie 2 umów na czas okreslony powstanie zatem w dniu upływu 24 miesięcy od dnia zawarcia pierwszej umowy, czyli już w trakcie zatrudnienia na czas nieokreślony, chyba że pracownik zażąda wydania świadectwa pracy wcześniej na podstawie § 13 cytowanego artykułu (Pracownik, o którym mowa w § 11, może w każdym czasie żądać wydania świadectwa pracy w związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem każdej umowy o pracę wymienionej w tym przepisie lub świadectwa pracy dotyczącego łącznego okresu zatrudnienia na podstawie takich umów, przypadającego przed zgłoszeniem żądania wydania świadectwa pracy. Pracodawca jest obowiązany wydać świadectwo pracy w ciągu 7 dni od dnia złożenia pisemnego wniosku pracownika).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Ile wynosi pensum nauczyciela zatrudnionego w szkole podstawowej na stanowisku doradca zawodowy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od września 2016r. do przedszkola będzie uczęszczać sześciolatek z zespołem Aspergera. Zatrudnieni nauczyciele mają wykształcenie pedagogiczne, czy w związku z tym należy przyjąć nauczyciela mającego kwalifikacje (jakie to muszą być kwalifikacje) do pracy z takim dzieckiem i na jaką część etatu? Proszę o podstawę prawną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel był zatrudniony od 01.09.2019 na czas zastępstwa do 26.06.2020, a następnie od 01.09.2020 do 25.06.2021 nie był zatrudniony przez wakacje i nie otrzymywał wynagrodzenia (z informacji wiadomo było, że nauczyciel nie wróci w tym czasie do pracy). Czy dyrektor postąpił zgodnie z prawem? Jakie są podstawy prawne? Czy nauczyciel może dochodzić swoich praw?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jak można z nauczycielem mianowanym rozwiązać umowę o pracę? Nauczyciel do końca lipca 2020 r. przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia. Od 01.08.2020 r. był na urlopie (miał wakacje), od 01.09. do końca stycznia 2021 jest na zwolnieniach lekarskich. Dwukrotnie wykonał badania kontrolne, wynik jest zdolny do pracy. O nieobecnościach informuje z reguły po upływie 3 – 4 dni.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka mianowana do września 2018 zatrudniona na zastępstwo, obecnie mam dla niej cały etat pedagoga i zatrudniłam ją przez mianowanie wpisując, wpisałam jej ,że jest zatrudniona na stanowisku nauczyciela, czy może powinnam wpisać na stanowisku pedagoga? w mojej szkole stanowisko pedagoga nie jest pewne , co jest korzystniejsze dla nauczyciela?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe