Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o informację czy zaświadczenie o ukończeniu studiów wyższych jest podstawą do zmiany stawki wynagrodzenia nauczyciela, czy zmiany można dokonać wyłącznie na podstawie dyplomu bądź jego uwierzytelnionego odpisu?
Zgodnie z § 3 Rozporządzenia MENiS z dnia 31.01.2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli (...), udokumentowanie prawa do określonej stawki wynagrodzenia zasadniczego następuje poprzez przedstawienie oryginalnych dokumentów (aktów nadania stopnia awansu zawodowego, świadectw, dyplomów) albo uwierzytelnionych odpisów (kopii) tych dokumentów.
Z powyższego wynika, że samo zaświadczenie o ukończeniu studiów nie stanowi podstawy do zmiany stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia od 20 grudnia 2017 do 20 grudnia 2018. Czy zgodnie ze obowiązującymi od 1 stycznia 2018r. zmianami KN art 66a.1. będzie mu przysługiwać urlop uzupełniający w wymiarze 8 tygodni? Czy nauczyciel może zrezygnować z urlopu uzupełniającego i otrzymać ekwiwalent za niewykorzystany urlop?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka szkoły podstawowej od września 2017r. została przeniesiona do przedszkola-placówki nieferyjnej z prawem do urlopu 35 dni. Ponieważ w wakacje 2016/2017 przebywała na zwolnieniu lekarskim, a potem macierzyńskim i rodzicielskim nie wykorzystała urlopu wypoczynkowego w całości tylko 14 dni w trakcie ferii zimowych. Obecnie, w roku szkolnym 2017/2018 nabyła prawo do 35 dni urlopu wypoczynkowego z przedszkola. Urlop rodzicielski kończy się 01.12.2018, czy po tym dniu należy udzielić 42 dni urlopu uzupełniającego za rok 2016/2017, a następnie 35 dni jak pracownik nieferyjny przedszkola?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1. Proszę o odpowiedź czy nauczyciel posiadający ukończone wyższe studia mgr na kierunku pedagogika wczesnoszkolna oraz studia podyplomowe w zakresie wczesnego nauczania języka angielskiego ma kwalifikacje do nauczania tego języka w klasach I-III.
2. Czy magister filologii angielskiej ma kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w klasach I-III?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba, która ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika, specjalność pedagogika socjalna i resocjalizacja, studia magisterskie pedagogika specjalizacja resocjalizacyjna, studia podyplomowe oligofrenopedagogika oraz kurs kwalifikacyjny z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej posiada kwalifikacje pedagogiczne uprawniające ją do pracy w szkole jako pedagoga specjalnego?
Czy praktyka w placówce opieki socjalnej: Ośrodku Szkolno - Wychowawczym wlicza się do praktyk pedagogicznych?
Czy przedmioty, które ukończył student takie jak psychologia i różne rodzaje pedagogiki np pedagogika pracy, społeczna, porównawcza wliczają się do przygotowania pedagogicznego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka po urlopie uzupełniającym, który będzie trwał do 12.04.2020 r.(urlop za rok 2018 w wymiarze 6 tygodni) chce rozpocząć urlop wychowawczy i planuje przebywać na nim do 31.08.2021 r. Obecnie ma jeszcze niewykorzystany urlop za okres ferii zimowych w 2020 r.
Jak należy zaplanować urlop wychowawczy i czy należy uwzględnić urlop uzupełniający i w jakim wymiarze?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe