Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o pomoc w wyliczeniu wymiaru urlopu wychowawczego przysługującego nauczycielowi. Pracownik jest rodzicem trójki dzieci urodzonych kolejno: 9.04.2014 r., 6.04.2016 r., 30.04.2018 r.
Na każde z dzieci nauczyciel nabył prawo do urlopu wychowawczego po 36 miesięcy, czyli łącznie 9 lat, zgodnie z art. 186 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2020 r., poz. 1320; jeśli natomiast prawo do urlopów nabył również drugi rodzic dzieci, to nauczycielowi przysługuje po 35 miesięcy na każde dziecko (art. 186 § 4 KP). Na każde dziecko urlop ten jest nabywany i udzielany odrębnie. Poszczególne urlopy przysługują zasadniczo do ukończenia 6 lat przez każde z dzieci, natomiast w samorządowej szkole feryjnej, z uwagi na obowiązywanie przepisów szczególnych w kwestii końcowego terminu urlopu, w praktyce na poszczególne dzieci może być on wykorzystywany przez nauczyciela w krótszym lub dłuższym wymiarze niż po 35 lub 36 miesięcy, co jest uzależnione m.in. od terminów składanych wniosków o poszczególne urlopy lub ich części (art. 67a ust. 3 i art. 67c ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Przygotowuje arkusz organizacyjny na rok szkolny 2018/2019 - jakie pensum ma nauczyciel który prowadzi zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, rewalidację, logopedię i doradztwo zawodowe oraz nauczyciel współorganizujący kształcenie uczniów niepełnosprawnych?
- Czy dyrektor niepublicznego terapeutycznego punktu przedszkolnego może zatrudnić osobę (bez przygotowania pedagogicznego) na stanowisku pedagoga? Potencjalny pedagog ma mgr.fizjoterapii i studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki, jednak bez przygotowania ped. Jak sytuacja wygląda od strony prawnej?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź w sprawie wymiaru urlopu dla pracownika niepedagogicznego zatrudnionego w szkole w wymiarze 3/4 etatu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może pracować w przedszkolu w grupie z 2 dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego jako nauczyciel wspomagający od marca 2017 r. jeśli rozpoczęła studia podyplomowe z wychowania przedszkolnego i oligofrenopedagogiki we wrześniu 2016 r., a dyplom uzyska dopiero w lipcu 2017 r.
- Czy nauczyciel, mgr techniki (Politechnika) może być instruktorem praktycznej nauki zawodu na warsztatach szkolnych dla uczniów technikum samochodowego i zasadniczej szkoły zawodowej; mechanik pojazdów samochodowych?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe