Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczyciel nie jest uprawniony do trzynastki, ponieważ w 2017 r. nie został zatrudniony zgodnie z organizacją roku szkolnego, czyli od dnia 1 września, a ponadto nie...

PORADA PRAWNA

23 stycznia 2018 Kadry

Pytanie dotyczące dodatkowego wynagrodzenia rocznego: Nauczyciel (posiadający uprawnienia emerytalne) został zatrudniony na umowę na zastępstwo za nieobecnego nauczyciela na okres 04.09.2017 - 28.11.2017 - pod koniec tego okresu zatrudniony na zastępstwo był nieobecny z powodu choroby (2 dni), następnie z tym samym nauczycielem została zawarta kolejna umowa na zastępstwo na okres 11.12.2017 - 22.06.2018. Czy ten nauczyciel zatrudniony na zastępstwo zachowuje prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2017 r.?

Nauczyciel nie jest uprawniony do trzynastki, ponieważ w 2017 r. nie został zatrudniony zgodnie z organizacją roku szkolnego, czyli od dnia 1 września, a ponadto nie przepracował efektywnie 6 miesięcy rozumianych jako 114 dni (art. 48 KN w zw. z art. 2 ust. 2 i ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek strefy budżetowej (Dz. U. z 2016 r. poz. 2217, art. 114 KC). MEN oraz sądy stoją na stanowisku, że nauczyciel zatrudniony na zastępstwo po dniu 1 września nie ma prawa do trzynastki (stanowisko MEN z dnia 4 grudnia 2009 r., DS-WPZN-AB-401-02/09, http://www.rp.pl/artykul/410333-Stanowisko-Ministerstwa-Edukacji-Narodowej-z-4-grudnia-2009-r—w-sprawie-trzynastki-dla-nauczyciela-zatrudnionego-na-zastepstwo--DS-WPZN-AB-401-02-09-.html; wyrok Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku z dnia 7 grudnia 2016 r., VI P 344/16).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT