Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W dniu 2 września 2019 r. nauczycielka (n-l mianowany) została zatrudniona w pełnym wymiarze. Forma nawiązania stosunku pracy - przez mianowanie. W dniu 30 września 2019 r. zawarta umowa została rozwiązana w drodze porozumienia stron. W roku 2019 nauczycielka nie pracowała w szkole (prowadziła własną działalność gospodarczą). Ostatnie zatrudnienie w szkole trwało do 31.08.2004 r. Czy nauczycielce należy wypłacić w wymiarze proporcjonalnym do okresu zatrudnienia ekwiwalent za urlop? Czy też biorąc pod uwagę zapis KN (art. 65), że prawo do pierwszego urlopu nauczyciel nabywa w ostatnim dniu poprzedzającym ferie, a prawo do drugiego i dalszych urlopów - w każdym następnym roku kalendarzowym ekwiwalentu nie należy wypłacać?
Z treści pytania wynika, że do 2004 r. nauczycielka pracowała w szkole feryjnej, a w związku z tym pomimo przerwy w pracy w oświacie aktualnie nabywa prawo nie do pierwszego, a do dalszego urlopu w szkole feryjnej, z czym wiąże się obowiązek wypłaty ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy w wymiarze 6 dni – art. 64 ust. 5, art. 65, art. 66 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm., art. 1552a § 2, art, 1553 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel jest zatrudniony na podstawie mianowania w gimnazjum, które wygaśnie 31 sierpnia 2019. Organ planuje przenieść nauczyciela do szkoły podstawowej. Czy w przypadku odmowy nauczyciela przysługuje mu odprawa?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie są zasady potrącania wynagrodzenia za okres strajku? (nauczyciele strajkowali od 8 do 25 kwietnia)? Czy należy odliczać wynagrodzenie za soboty i niedziele w okresie strajku?
- Nauczyciel mojej szkoły otrzymał nagrodę jubileuszową 05 września br. (35 lat czyli 200%). Proszę mi powiedzieć jakie składniki księgowość powinna wziąć do naliczenia tej nagrody? Czy godziny ponadwymiarowe z ostatniego roku szkolnego powinny być wliczone?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Świadectwa rekompensacyjne. Czy skoro świadectwa z tytułu niepodwyższania wynagrodzeń przysługiwały za okres od 1.07.1991 r. do 28.06.1992 r., a nauczycielka przez cały ten okres przebywała na urlopie wychowawczym, to była uprawniona do ich otrzymania?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka miała swoją pierwszą umowę o pracę na czas określony w terminie: 20.08.1979 r. do 07.06.1980 r., kolejna umowa została zawarta od 20.08.1980 r. na czas nieokreślony. Z pierwszego okresu nigdy nie miała świadectwa pracy. Cały czas pracuje w tej samej szkole, czy w momencie kiedy ta nauczycielka będzie odchodzić na emeryturę będę mogła wystawić jedno świadectwo pracy i te dwa okresy pracy na jednym świadectwie pracy, czy niezwłocznie powinnam wystawić to zaległe świadectwo z okresu 20.08.1979 r. - 07.06.1980 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe