Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Witam, czy osoba, która pracuje u nas na stanowisku administracyjnym i jest tym samym emerytem powinna dostać świadczenie z zfśs w podwójnej wysokości, jako pracownik i jako emeryt?
To, czy dyrektor przyzna świadczenie zależy od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej pracownika, ale także od zapisów w Regulaminie ZFŚS.
Oznacza to, że nie otrzymuje podwójnego świadczenia z tego powodu, że jest i pracownikiem i emerytem.
USTAWA z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (ze zm.)
Art. 8.
1. Przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu.
2. Zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z Funduszu, z uwzględnieniem ust. 1, oraz zasady przeznaczania środków Funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej określa, z zastrzeżeniem ust. 2a, pracodawca w regulaminie ustalanym zgodnie z art. 27 ust. 1 albo z art. 30 ust. 5 ustawy o związkach zawodowych. Pracodawca, u którego nie działa zakładowa organizacja związkowa, uzgadnia regulamin z pracownikiem wybranym przez załogę do reprezentowania jej interesów.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W roku szkolnym 2013/2014 nauczycielka od 08.03.2014 do 06.08.2014 przebywała na zwolnieniu lekarskim. Od 07.08.2014 otrzymała urlop macierzyński, skorzystała z dodatkowego urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego, który trwał do 05.08.2015r. W roku szkolnym 2013/2014 wykorzystała tylko dwa tygodnie ferii zimowych. Czy po okresie urlopu rodzcielskiego tj. od 06.08.2015r mam nauczycielce udzielić uropu wypoczynkowego w wymiarze uzupełniającym 6 tygodni za rok szkolny 2013/2014 oraz 4 tygodnie i 3 dni za rok szkolny 2014/2015 zgodnie z art.66 KN.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy wypłaca się nauczycielowi wspierającemu dodatek z tytułu pracy w trudnych warunkach. Nauczyciel pracuje w oddziele integracyjnym kl. O. w pełnym wymiarze. W oddziale jest 3 dzieci z orzeczeniami w tym 1 dziecko z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym.
- Czy w informacji o warunkach zatrudnienia nauczycielowi niepełnozatrudnionemu należy przeliczać liczbę godzin do przepracowania w tygodniu.Nauczyciele zatrudnieni w pełnym wymiarze zajęć otrzymują informację niżej wymienioną. Zgodnie z art. 42 ust. 1 i 2 Karty Nauczyciela czas Pani pracy nie może przekraczać 40 godzin tygodniowo. W ramach tego czasu pracy oraz ustalonego wynagrodzenia obowiązana jest Pani realizować: 1) zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio
z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz (pensum), w wymiarze 20 godzin; 2) inne czynności i zajęcia wynikające z zadań statutowych szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć opiekuńczych i wychowawczych wynikających z potrzeb oraz zainteresowań uczniów, w zakresie i wymiarze określonym w planie szkoły oraz arkuszu organizacyjnym szkoły; 3) zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem oraz doskonaleniem zawodowym.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dostarczył zwolnienie lekarskie na okres od 20.09.2012 r. do 24.09.2012 r. włącznie. W dniu 24.09.2012 r., zgodnie z harmonogramem jego pracy, miał pełnić dyżur w godzinach od 18 do 6 rano dnia następnego (25.09.2012 r.). Z powodu nieobecności pracownika dyżur ten pełnił inny nauczyciel.
Kiedy pracownik po zwolnieniu chorobowym powinien stawić się w pracy - 25.09 czy 26.09? Pracownik twierdzi, że jego doba pracownicza w dniu 24.09 zaczyna się o godzinie 16 i kończy o 6.00 w dniu 25.09. (planowany dyżur nocny), dlatego należy mu się dzień wolny po nocy (której nie przepracował).
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik niepedagogiczny z dniem 01 lipca odchodzi na emeryturę. Czy dyrektor może udzielić mu 26 dni urlopu wypoczynkowego, pomijając proporcjonalność do czasu zatrudnienia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe