Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel, który ukończył: studia magisterskie z zakresu Zarządzanie i Marketing oraz kwalifikacyjny kurs pedagogiczny do nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych ma kwalifikacje do prowadzenia zajęć z Podstaw Przedsiębiorczości w Branżowej Szkole I stopnia oraz LO ?
Dyrektor szkoły branżowej I stopnia oraz dyrektor liceum muszą dokonać oceny na podstawie wpisów na dyplomie oraz w indeksie nauczyciela, czy zrealizowane na studiach przedmioty, które w zakresie wiedzy i umiejętności obejmują treści przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, wskazane w podstawie programowej dla tego przedmiotu w ww. szkołach (§ 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, Dz.U. z 2017 r., poz. 1575 ze zm.). Stwierdzenie pozytywne uprawnia do powierzenia nauczycielowi zajęć z podstaw przedsiębiorczości. Można także skonsultować się z kuratorem oświaty, który nadzoruje zatrudnienie nauczyciela zgodnie z kwalifikacjami (art. 55 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik jest zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy. W maju złożył podanie o rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem w związku z przejściem od 1 września na emeryturę. Pracownik pobiera rentę rodzinną i po ustaleniu wysokości emerytury zdecyduje się pobierać korzystniejsze świadczenie, a więc rentę rodzinną. Czy w związku z tym należy wypłacić pracownikowi odprawę emerytalną? Czy musi nam przedłożyć dokument o przyznaniu emerytury i złożyć oświadczenie o pobieraniu renty rodzinnej - aby w razie kontroli finansowej była podstawa wypłaty odprawy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel religii uczniów zielonoświątkowych – stażysta jest zatrudniony na czas określony od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2020, następnie od 1 września 2020 do 31 sierpnia 2021 i kolejna umowa od 1 września 2021 do 31 sierpnia 2022r. Wszystkie te umowy na 2/18 etatu z art.10 ust.7 KN. W roku szkolnym 2022/2023 również chcielibyśmy zatrudnić go na 2/18 etatu. Jaką umowę należy z nim podpisać – na czas określony czy nieokreślony? Jak się ma to do limit umów wynoszącego 33 miesiące? Czy po zmianach jest on nauczycielem bez stopnia awansu zawodowego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania wykorzystał 182 dni zwolnienia lekarskiego. Następnie ZUS przyznał świadczenie rehabilitacyjne na 12 miesięcy do 27.08.2017r .W sierpniu nauczyciel uzyskał orzeczenie o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia na kolejne 12 miesięcy (od 28.08.2017r). Dyrektor udzielił urlopu zdrowotnego zgodnie z orzeczeniem. Czy postąpił prawidłowo? A jeśli nie, to w jaki sposób może odwołać przyznany urlop?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka (emerytka) była zatrudniona na umowę o pracę od 10.02.14r. do 21.03.14r. w wymiarze 2/18, jak wyliczyć jej ekwiwalent za urlop wypoczynkowy? Za miesiąc będzie ponownie zatrudniona na 2 miesiące.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak zgodnie z prawem przyjąć wolontariusza do pomocy w przedszkolu?. Bardzo proszę o wzór jakiejś umowy, jakie są wymagania wobec wolontariusza?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe