Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dotyczy przyznanych świadczeń z ZFŚS. Czy dofinansowanie do wypoczynku dziecka pracownika (zorganizowany) wlicza się pracownikowi do rocznego zwolnienia z podatku w ramach przyznawanych mu świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych do kwoty 2000 zł?
Odpowiedź jest uzależniona od wieku dziecka. Na podstawie: 1) art. 21 ust. 1 pkt 67 w zw. z art. 52l pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1426 ze zm.) zwolnienie od podatku dochodowego dotyczy wartości otrzymanych przez pracownika w związku z finansowaniem działalności socjalnej świadczeń pieniężnych, sfinansowanych w całości ze środków ZFŚS, łącznie do wysokości nieprzekraczającej w latach 2020-2021 kwoty 2000 zł w roku podatkowym; 2) art. 21 ust. 1 pkt 78 UoPDOF zwolnienie od podatku dochodowego dotyczy dopłaty z ZFŚS (bez limitu kwotowego) do wypoczynku zorganizowanego przez podmioty prowadzące działalność w tym zakresie, w formie wczasów, kolonii, obozów i zimowisk, w tym również połączonego z nauką, pobytu na leczeniu sanatoryjnym, w placówkach leczniczo-sanatoryjnych, rehabilitacyjno-szkoleniowych i leczniczo-opiekuńczych, oraz przejazdów związanych z tym wypoczynkiem i pobytem na leczeniu – dzieci i młodzieży do lat 18. Jeżeli dziecko nie ukończyło 18 lat, to dopłata do jego zorganizowanego wypoczynku nie jest wliczana do limitu 2000 zł z pkt 1), natomiast uwzględnia się ją w tym progu, gdy dziecko ukończyło 18 lat.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak poprawić świadectwo pracy wystawione przez poprzedniego dyrektora (4 lata temu). Błąd polega na ustaniu stosunku pracy innym niż w umowie. Czy może poprawić ten błąd obecny dyrektor i z jaką datą?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wysłałam pytanie, na które do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi: nauczycielce ( n-el kontraktowy), która przebywa na urlopie macierzyńskim do 6 września br. na nowy rok szkolny nie mogę zapewnić nawet 1/2 etatu. Jak mam prawidłowo postąpić. Proszę o pilną odpowiedź.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie dotyczące pensum dyrektora szkoły. Jestem dyrektorem CKU przy Zakładzie Karnym w Płocku. Nauczam j. angielskiego. wewnętrzne przepisy resortowe stanowią, że z uwagi na obecny stan liczbowy oddziałów szkolnych moje pensum wynosi 10 godzin dydaktycznych "przy tablicy". Założenie jest, że jest to 10/18 etatu. Rozważam ukończenie studiów podyplomowych z zakresu bibliotekarstwa, bym mógł "wyrabiać" swoje godziny w bibliotece. Czy dyrektor szkoły może być nauczycielem biblioteki? Jeśli tak, to jak to się ma do faktu, że etat bibliotekarza to 30 godzin tygodniowo?
- Nauczyciel przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia od 20 grudnia 2017 do 20 grudnia 2018. Czy zgodnie ze obowiązującymi od 1 stycznia 2018r. zmianami KN art 66a.1. będzie mu przysługiwać urlop uzupełniający w wymiarze 8 tygodni? Czy nauczyciel może zrezygnować z urlopu uzupełniającego i otrzymać ekwiwalent za niewykorzystany urlop?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od września gimnazjum, w którym mam umowę o pracę, zostaje włączone do szkoły podstawowej. Od roku z tego gimnazjum jestem oddelegowana na stanowisko dyrektora w innej szkole podstawowej, gdyż tam wygrałam konkurs. Co dalej z moją umową o pracę w gimnazjum?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe