Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka posiada dyplom ukończenia studiów magisterskich na kierunku pedagogika specjalna o specjalności pedagogika terapeutyczna oraz pedagogikę opiekuńczą (licencjat). Czy nauczycielka ma uprawnienia do pracy jako nauczyciel surdopedagog?
Przepisy oświatowe, w tym Rozporządzenie MEN z dnia 01.08.2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, określają, że poszczególne zajęcia prowadzą osoby posiadające określone wykształcenie w zakresie odpowiednim do niepełnosprawności uczniów (§ 23).
Pedagogika terapeutyczna to pedagogika osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych ruchowo. Surdopedagog pracuje natomiast z dziećmi i młodzieżą niesłyszącą i słabosłyszącą.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jestem dyrektorem szkoły. Pracownica jest zatrudniona w okresach: 01.09.2008 r. - 31.08.2009 na czas określony ; 01.09.2009 - 31.08.2010 na czas określony; 01-09.2010 na czas nieokreślony. Wszystkie umowy są zawarte w pełnym wymiarze czasu pracy. Przebywała na urlopie macierzyńskim 1 rok i na zwolnieniu przed urodzeniem dziecka 5 miesięcy. Czy może ubiegać się o urlop dla poratowania zdrowia? Czy może wykorzystać urlop w wymiarze 1 roku rozpoczynając go np. z dniem 1 marca. Przepisy stanowią, że zwolnienia i urlopy inne niż wypoczynkowy trwające w sumie ponad 6 miesięcy należy odjąć od czasu pracy - ile w tym przypadku muszę odjąć? (czy będzie to 11 miesięcy). Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor szkoły zastał pracownika (dozorca zmianowy praca od 18:00 do 6:00) śpiącego podczas pełnienia obowiązków służbowych. Pracownik napisał notatkę - oświadczenie z tego zdarzenia. Został poinformowany o konsekwencjach (art. 52 kp) i miał podjąć decyzję czy zwalnia się sam czy zostaje zwolniony dyscyplinarnie. W poniedziałek miał się stawić do pracy na rozmowę. Dozorca stawił się i zdecydował, że zwolni się sam. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron z datą poniedziałkową. Dwa dni później (środa) pracownik zwrócił się (pisemnie) z prośbą o wycofanie jego decyzji, motywując to tym, że podjął ją pochopnie i nie miał czasu na zastanowienie. Co powinniśmy w tej sytuacji zrobić i w jaki sposób odpisać, że się nie zgadzamy? Czy jest na to jakaś podstawa prawna, którą można się podeprzeć?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o interpretację następującej sytuacji: nauczyciel zatrudniony w czterech szkołach, z czego w naszej na 3/18 etatu. – Czy ma prawo do nagrody jubileuszowej w każdej z tej szkół ? Czy okres pobierania zasiłku chorobowego z ZUS jest wliczany do okresu zatrudnienia, z którego oblicza się staż do nagrody jubileuszowej. Pracownik pobierał zasiłek po ustaniu zatrudnienia.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Właściciel przedszkola niepublicznego jako organ prowadzący zatrudniający na podstawie Kodeksu pracy, ustalił pensum specjalistów tj. logopedy, pedagoga specjalnego i psychologa jako 22 godziny w tygodniu. Uprzejmie proszę o informację jaki dokument tj. zarządzenie, uchwała, oświadczenie powinien przedstawić wizytatorowi w przypadku kontroli z KO aby potwierdzić, że pensum to 22 godziny a nie 40?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o przesłanie wzoru rozwiązania stosunku pracy za porozumieniem stron na wniosek nauczyciela mianowanego.
Pani przebywa na urlopie rodzicielskim do dnia 14.08.2019 r.
Czy ma dostać też urlop wypoczynkowy? Na swój wniosek nie jest przewidziana w projekcie na rok szkolny 2019/2020.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe