Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka ukończyła dwu semestralne studia podyplomowe w zakresie terapii pedagogicznej w wymiarze 306 godz. W toku studiów realizowała przedmiot: korekta wad postawy w wymiarze 80 godz. Czy w świetle obowiązujących przepisów w/w nauczycielka ma kwalifikacje do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej?
Obecnie obowiązujące przepisy nie przewidują prowadzenia zajęć gimnastyki korekcyjnej.
W pytaniu nie podano, czy nauczycielka posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, bo ewentualnie w ramach tego przedmiotu można by prowadzić gimnastykę korekcyjną, jeżeli w trakcie studiów realizowała treści z tych zajęć.
Studia podyplomowe dają kwalifikacje do nauczania tego przedmiotu lub prowadzenia tych zajęć, których dotyczą (w opisanym przypadku do prowadzenia terapii pedagogicznej).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony przebywa na urlopie bezpłatnym od 1.01. do 30.06. Ile urlopu wypoczynkowego należy się nauczycielowi przy założeniu ze będzie efektywnie pracował na całym etacie od lipca do grudnia. Poproszę o sposób wyliczenia.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od 1.09.2019 r. do 31.08.2020 r. zawarliśmy umowę o pracę z Panią na stanowisku pomocy nauczyciela – Kodeks Pracy. Osobie tej przysługuje w skali roku 26 dni urlopu wypoczynkowego. Czy dyrektor ma prawo udzielić tej osobie cały urlop czyli 26 dni wiedząc, że od września zatrudni tę samą Panią na stanowisko nauczyciela z Karty Nauczyciela? Ile dni urlopu będzie przysługiwać tej Pani zatrudniając ją na stanowisku nauczyciela z Karty Nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka była zatrudniona od 1.09.2018r. do 22.06.2019r. wykorzystała urlop ferii 14 dni w naturze i wypłacono jej ekwiwalent za 42 dni. Ta sama osoba została zatrudniona w tej samej szkole od 1.09.2019 do 14.10.2019r. czy należy się tej osobie jakiś ekwiwalent ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel wyznaczony do zastępowania dyrektora przedszkola w trakcie jego nieobecności ponosi taką samą odpowiedzialność co dyrektor. Nadmieniam iż nauczyciel wykonuje to społecznie. Brak zastępcy dyrektora.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który nie ma ukończonych studiów wyższych z zakresu pedagogiki (ma magistra z zarządzania) a ukończył studia podyplomowe z zakresu: 1.Terapia pedagogiczna i rewalidacja 2.Wychowanie przedszkolne 3.Zarządzanie oświatą 4.Oligofrenopedagogikę - może prowadzić zajęcia w ramach WWR i rewalidację? Kwalifikacje pedagogiczne potwierdzone są kursem kwalifikacyjnym.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe