Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik obsługi zatrudniony na czas nieokreślony złożył podanie o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Umowę rozwiązano dnia 31.03.2014 r. Czy w związku z powyższym przysługuje mu prawo do "13"?
Pracownik, który rozwiązał umowę o pracę za porozumiem stron przed upływem 6 miesięcy nie nabył prawa do dodatkowego wynagrodzenia rocznego, chyba że rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło w związku z przejściem na emeryturę, rentę szkoleniową albo rentę z tytułu niezdolności do pracy lub świadczenie rehabilitacyjne. W takich przypadkach rozwiązanie stosunku pracy może nastąpić również za porozumieniem stron, a przepracowanie co najmniej 6 miesięcy dla nabycia prawa do "13-tki" nie jest wymagane (art. 2 ust. 3 pkt. 4a ustawy z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Co należy brać pod uwagę w przypadku konieczności zwolnienia nauczyciela? Jakie kryteria przyjąć? Czym się kierować? Zwolnienie nauczyciela to bardzo trudna decyzja dyrektora.
- Kto może dokonać przeniesienia dyrektora jako nauczyciela w sytuacji kiedy nie została ta czynność dokonana przed powierzenie stanowiska w roku 1992, a dyrektor po kolejnych konkursach pełni tę funkcję do dnia dzisiejszego. Dodatkowo placówka, w której pracował jako nauczyciel w 1992 r., w chwili obecnej już nie istnieje. Czy tej czynności może dokonać wobec dyrektora Organ Prowadzący i jaka będzie podstawa prawna tej czynności?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownikowi obsługi zmarł w marcu bliski członek rodziny, w związku z tym przysługują mu 2 dni urlopu okolicznościowego. Pracownik nie wybrał tych dwóch dni, gdyż nie było takiej potrzeby, ponieważ z powodu zawieszenia działalności placówek oświatowych nie musiał być w pracy w dniach, kiedy trzeba było załatwiać sprawy pogrzebowe i kiedy odbył się pogrzeb. Czy pracownik musi wykorzystywać urlop okolicznościowy, jeśli nie chce? Czy może wykorzystać urlop okolicznościowy na sprawy niezwiązane z samym wydarzeniem? Czy jest jakiś termin po wydarzeniu, po jakim pracownik nie może już wykorzystać urlopu okolicznościowego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- 6. Czy logopedę szkolnego zatrudnia się na zegarowe godziny? Czy jest to ujęte w przepisach? Rozporządzenie mówi o zajęciach z uczniami - 45 min.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w miesiącu lipiec poszedł na 4 tygodnie zwolnienia lekarskiego. Czy należy przedłużyć w takim przypadku urlop? Chcę dodać, że nauczyciel wykorzystał 2 tygodnie ferii zimowych.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe