Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel dyplomowany zatrudniony od 01.09.2004 r. na czas nieokreślony złożył podanie o rozwiązanie umowy o pracę z dniem 31.08.2017 r. Jaki zapis powinien widnieć w świadectwie pracy w pkt. 5 pdpkt.1 w okresie zatrudnienia pracownik wykorzystał urlop wypoczynkowy w wymiarze "56 dni (8 tygodni)". Bo w świadectwie pracy mamy wpisać urlop wykorzystany w roku kalendarzowym, a nie w roku szkolnym.
W ust. 5 w pkt 1 świadectwa pracy pracodawca wskazuje wyłącznie liczbę dni i godzin urlopu wypoczynkowego przysługującego pracownikowi w roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy, wykorzystanego w naturze lub za które przysługuje ekwiwalent pieniężny.
Nauczycielom w szkole feryjnej urlop wypoczynkowy przysługuje w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania. Z dniem 1 stycznia 2017 r. nauczyciel nabył prawo do kolejnego urlopu wypoczynkowego w pełnym wymiarze (ferie zimowe i wakacje) - art. 65 Karty Nauczyciela, jest to więc urlop za 2017 rok a nie za rok szkolny.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak należy zapłacić za zastępstwo za nieobecnego n-la,gdy: - n-l realizuje na zastępstwie swój przedmiot, - n-l przedmiotowiec realizuje godzinę zgodnie z podstawą programowa? Czy tylko 2 przypadek traktujemy jako zastępstwo? Proszę o podstawę prawną
- 1. Prowadzenie których z poniższych zajęć, w przypadku zatrudnienia osoby do ich wykonywania, objęte będzie obowiązkiem wynikającym z art. 10a Karty Nauczyciela (zatrudnienia na podstawie umowy o pracę): a) prowadzenie terapii widzenia; b) prowadzenie terapii logopedycznej c) fizjoterapia – w ramach wczesnego wspomagania d) zajęcia psychologiczne – w ramach wczesnego wspomagania e) integracja sensoryczna 2.Proszę o podanie przykładów zajęć prowadzonych w placówkach niepublicznych / przykłady stanowisk, których obowiązek wynikający z art. 10a KN nie obejmuje – z wyłączeniem stanowisk administracyjnych, porządkowych, technicznych, itp.
- W związku z wprowadzeniem centralizacji podatku VAT od 01.01.2017r w placówkach oświatowo- wychowawczych, a konkretnie Bursa w naszym przypadku - czy zobowiązani jesteśmy podpisywać tzw. porozumienia współpracy ze szkołami uczniów którzy u nas mieszkają?Proszę o podanie podstawy prawnej o ile taka obowiązuje.
- Czy nauczyciela, który nie chce pracować zdalnie, można wysłać na postojowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający tytuł zawodowy licencjata uzyskany na kierunku filologia polska w specjalności nauczycielskiej z oligofrenopedagogiką i tytuł magistra filologi polskiej posiada odpowiednie kwalifikacje do pracy w charakterze nauczyciela wspomagającego w klasie integracyjnej? Jakie kwalifikacje są odpowiednie do tego typu pracy?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe