Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel posiada wykształcenie: 1. Dyplom Ukończenia Studium Nauczycielskiego kierunek nauczanie początkowe. 2. Studia wyższe magisterskie na kierunku pedagogika w zakresie nauczania początkowego. 3. Studia podyplomowe w zakresie nauczania blokowego przyrody i matematyki na II etapie kształcenia. Czy posiadane wykształcenie uprawnia nauczyciela do nauczania matematyki dzieci w klasach IV - VI szkoły podstawowej?
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 12.03.2009 r . w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (...), kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w szkole podstawowej posiada m.in. osoba, która ukończyła studia magisterskie na innym kierunku i studia podyplomowe w zakresie nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.
Studia podyplomowe w zakresie nauczania blokowego przyrody i matematyki na II etapie kształcenia dałyby kwalifikacje do nauczania matematyki w szkole podstawowej, gdyby zakres tych studiów obejmował wszystkie treści przedmiotu matematyka (mogą to być studia przygotowujące jedynie do prowadzenia zajęć blokowych z przyrody poszerzone o niektóre treści matematyczne). Informację o kwalifikacjach, które dają ukończone studia znaleźć można w suplemencie do dyplomu czy zaświadczeniu z uczelni.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu ze względu na organizację pracy szkoły od dnia 06.09.2013 na podstawie Kodeksu pracy przysługuje dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2013 rok?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam, jestem dyrektorem szkoły od 1 września 2011 r. 1 IX 2010 została zatrudnina nauczycielka praktycznej nauki zawodu bez pp na 6 godzin. 1 IX podpisałem z nią umowę na kolejny rok (12 godzin), rozpoczęła jednocześnie staż.Kurs PP miała skończyć w maju 2012, ale wydłużono go do października 2012. Czy będę mógł podpisać z nią kolejną umowę na podstawie art. 10.3 karty nauczyciela? Pozdrawiam
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W szkole publicznej i w tej samej gminie przepracowałam 29 lat i 4 miesiące. Po rozwiązaniu szkoły rozpoczęłam pracę w niepublicznej szkole w innej gminie. Po 4 miesiącach pracy przeszłam na emeryturę. Czy powinnam korzystać z funduszu socjalnego ze szkoły publicznej na terenie gminy, z której odeszłam? Nadmieniam, iż w szkole niepublicznej nie tworzy się funduszu socjalnego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od dnia 1.09.2013r. zatrudniliśmy nauczyciela mianowanego w pełnym wymiarze na zastępstwo za nauczycielkę która była w ciąży (art 10, ust.7 KN "na czas zwolnienia lekarskiego nauczyciela j.niemieckiego"). Dnia 30.10.2013r. nauczycielka urodziła dziecko, przebywała na urlopie macierzyńskim od 30.10.2013 - 28.10.2014r., po urlopie macierzyńskim udzielono nauczycielce zaległego urlopu wypoczynkowego od dnia 29.10.2014r do dnia 17.02.2015r. W czasie zaległego urlopu wypoczynkowego nauczycielka zaszła w ciążę drugim dzieckiem i od 27.01.2015r. przebywa na zwolnieniu lekarskim.
Czy umowę zawartą 1.09.2013r z nauczycielem na zastępstwo mogę traktować jako jedną, czy powinnam zawierać na każdą z zaistniałych okoliczności odrębną umowę? Jeżeli tego nie zrobiłam, czy powinnam wypowiedzieć nauczycielowi za trzymiesięcznym wypowiedzeniem umowę w maju traktując ją jako umowę na czas nieokreślony (w przyszłym roku szkolnym może nie być godzin dla nauczyciela zatrudnionego na zastępstwo)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak prawnie wygląda sytuacja nauczyciela, któremu wręczono ograniczenie na kolejny rok szkolny na podstawie projektu arkusza organizacyjnego zatwierdzonego przez organ prowadzący (wyraził na nie zgodę), po zakończonym naborze okazało się, że stworzono jedną klasę mniej i wymiar ograniczenia jest większy. Co mam zrobić w takiej sytuacji?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe