Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zawierając umowę na rok 2017/2018 od 1 września, jaką datę należy podać zgodnie z art 16 KN stawienia się do pracy? Chcemy aby umowa obowiązywała od 1. 09. 2017?
Umowa o pracę powinna być zawarta od 1 września 2017 r. tak jak rozpoczyna się ogólnie rok szkolny. Dniem rozpoczęcia pracy również może być 1 września; w tym dniu w szkole może odbywać się np. pierwsze posiedzenie Rady Pedagogicznej.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka do końca kwietnia b.r. była zatrudniona w pełnym wymiarze. Jednakże od miesiąca maja jej głównym miejscem zatrudnienia stała się inna szkoła, a w naszej placówce nauczycielka realizuje jedynie 2 godziny tygodniowo. Poprzednio wysługa za lata pracy wypłacana była w naszej placówce. Na jakiej podstawie cofnąć teraz tej Pani dodatek za wysługę, skoro wypłaca go inna placówka?
- Mam następujący problem: - nauczycielka od 1.09.2015-30.06.2016 przebywała na urlopie wychowawczym, - podczas wakacji od 18.07.2016-31.08.2016 przebywa na L-4, -od 1.09.2016 chce ponownie skorzystać z urlopu wychowawczego. Kiedy należy udzielić jej urlopu uzupełniającego? – czy po zakończeniu chorobowego od 1.09 tego roku, czy po powrocie z wychowawczego w kolejnym roku?
Jeśli miałoby to nastąpić po wychowawczym, to co w sytuacji, gdyby w 2017 roku nauczycielka znów przedstawiła L-4 podczas wakacji?
Czy ten urlop z 2016, 2017 mogłaby wykorzystać w 2018r? I czy powinna go wybrać po zwykłym urlopie wypoczynkowym. Czy musi złożyć jakiś wniosek, czy urlopu udziela się automatycznie? Za ile lat wstecz można wybrać urlop? Czy po trzech latach ten urlop z 2016 ulegnie przedawnieniu? Nadmienię, że w przypadku rzeczonej nauczycielki, cały proceder może trwać długo, gdyż ma ona prawo skorzystać z urlopu wychowawczego w normalnym trybie, tj. na dziecko zdrowe oraz na dziecko niepełnosprawne. Jak wyglądałaby sytuacja, gdyby nauczycielka zdecydowała się na urlop na poratowanie zdrowia i zakończyła go przed wakacjami w 2017r., a od 1.09.2017 chciała skorzystać z urlopu wychowawczego? Czy najpierw powinnam udzielić jej urlopu uzupełniającego za 2016 rok, czy dopiero po powrocie z wychowawczego? Czy mam prawo narzucić termin urlopu uzupełniającego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest zatrudniona w pierwszej szkole w wymiarze 18/18 – jest to podstawowe miejsce pracy, a w drugiej szkole w wymiarze 4/18 – i jest to jej dodatkowe miejsce pracy. Od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r. w podstawowym miejscu pracy nauczycielka złożyła wniosek o urlop dla poratowania zdrowia. Nauczycielka w dodatkowym miejscu pracy złożyła wniosek o urlop wychowawczy (do którego ma uprawnienia). Czy powinna złożyć wniosek o urlop bezpłatny (żeby nie stracić uprawnień do urlopu dla poratowania zdrowia)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka posiada do wykorzystania zaległy urlop wypoczynkowy (ciąża, urlop macierzyński i rodzicielski) w wymiarze 68 dni. Urlop rodzicielski kończy się 24.12.2015r. Che wykorzystać ten urlop bezpośrednio po zakończeniu urlopu rodzicielskiego. Od kiedy należny liczyć ten urlop, czy do tego wymiaru należny wliczyć soboty i niedziele? W jakim terminie nauczycielka ma wrócić do pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak prawnie wygląda sytuacja nauczyciela, któremu wręczono ograniczenie na kolejny rok szkolny na podstawie projektu arkusza organizacyjnego zatwierdzonego przez organ prowadzący (wyraził na nie zgodę), po zakończonym naborze okazało się, że stworzono jedną klasę mniej i wymiar ograniczenia jest większy. Co mam zrobić w takiej sytuacji?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe